Budoucnost

Odpověď pana Kokeše na otázku:

Kdy by měla být rekonstrukce Zámečku úplně dokončena a jaká potom bude jeho celková podoba?

Rekonstrukce Zámečku vlastně nebude dokončena nikdy, protože ideální stav by byl, kdyby byla stavba dostavěna do původní podoby. Každopádně areál by měl být vytvořen ve tvaru elipsy, jak tomu bylo původně. Po jejím obvodu by měla být vystavěna zeď, do areálu by vedly čtyři brány ze čtyř stran, které by směřovaly na potenciální čtyři věže, které objekt původně měl. Dále by tam měla být vybudována poměrně velká fontána v barokním provedení. Půdorys celého Zámku by se měl odkrýt tak, aby bylo patrné, jak byl areál veliký a rozlehlý. Při jedné straně Zámku by měl potom vzniknout amfiteátr, který by mohl pojmout až tisíc lidí. A samotná věž by tedy měla mít v přízemí restauraci, v patře salonek, v druhém poschodí apartmán nebo klub (v anglickém smyslu slova), úplně nahoře apartmán a v podkroví rozhlednu. Pokud by se dařilo, měla by být na louce směrem k Rudolticím udělaná cvičná plocha pro odpal golfových míčků, a potom možná ještě celé golfové hřiště, které by směřovalo na opačnou stranu, a bylo by koncipováno jako přírodní park, kterým by se dalo od Lanškrounských rybníků jít po zpevněných cestách až nahoru na Zámeček a zase dolů do Rudoltic. Pokud by se dařilo i nadále, samozřejmě by se mi líbilo, kdyby se postupně objekt dostavěl do původní podoby. To už je ale opravdu jen vize ve výhledu třeba čtyřiceti let.

Krasava Šerkopová
1. 8. 2008 6:19

Komentáře

3 komentářů

  1. Schoffer

    Také bych byl pro dostavbu zámku bylo by to super a přineslo by to využití turisty atd.Tak jako nám chybí aspon původní patro. 3 křídla by jsme oželeli.

  2. Walther

    Chci se zeptat v jakém stádiu je rekonstrukce příjezdové cesty (parcel.č.4290) v délce 387 metrů, od spol. Kořínek-chemie č.p.600 k novému Zámku. V současné době tomu již žádná legislativa nebrání, a dle veřejných zdělení majitelů jsou na její rekonstrukci uvolněné finance. Co tedy brání rekonstrukci?

  3. krasava

    Rekonstrukce cesty by měla začít už velmi brzy,kdy přesně by jste se musel zeptat majitelů, ale do podzimu by tento úsek cesty měl být opraven

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.