Kolem zámecké věže

Pokud si návštěvníci po prohlídce a případném posezení na terase pod věží chtějí protáhnout nohy, mohou se projít do blízkého lesa, po cestičce se dá dojít i k rybníčkům v Rudolticích.Tam je někdy možno zahlédnout párek čápů, kteří tam shání potravu, nebo jiné vodní ptactvo a krásná přírodní zákoutí. Pokud se návštěvníci vydají směrem na Lanškroun některou z alejí mohou si prohlížet zajímavě rostlé stromy kolem cest. U pěšiny alejí k Lanškrounskému nádraží mohou nalézt několik hraničních kamenů s vyrytými písmeny FL které dříve označovaly okraje původní cesty a písmena se dají přeložit jako označení pozemků „knížectví Lichtensteinského“. Nyní jsou téměř zasypané, jen několik je jich na okrajích pěšinky při pozorném pohledu vidět.Ve fotogalerii si budete moci prohlédnout snímky pořízené během posledních dvou let v nejbližším okolí věže v různých ročních dobách a za různého počasí, vždy je možno v okolní přírodě vidět něco pěkného nebo zajímavého.

Krasava Šerkopová
13. 6. 2009 2:55

Komentáře

2 komentářů

  1. Miroslav Kadlec

    Je to nádhera. To že je zámeček v tak pohádkovém stavu mi vehnalo slzy do očí. Tohle místo je totiž velice úzce spjato s mým dětstvím. Bydlela zde moje babička a strýček, Karel Žák, v té době(50tá léta )nájemce(?) a hostinský, ke kterým jsem jezdíval pravidelně na prázdniny a zažil tady ty nejkrásnější chvíle mého dětství.Asi před 10 lety jsem se byl na tato místa podívat a bylo mi smutno z toho, v jakém dezolátním stavu bylo tohle místo. O to víc mně potěšilo, že se do míst mých dětských her vrátil život.

  2. replica watches

    Je to nádhera. To že je zámeček v tak pohádkovém stavu mi vehnalo slzy do očí. Tohle místo je totiž velice úzce spjato s mým dětstvím

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.