Dobrovolná kastelánka a průvodce

Krasava Šerkopová

O prázdninách je prohlídka možná v SO,NE aSV 10.00 – 18.00

Na všední den je lépe se domluvit předem na č.776 642 277

V příznivém počasí bývám na Zámečku občas 10–12 hod,ale jisté to není.

Větší skupiny nebo prohlídku mimo návštěvní dobu je nutné domluvit telefonicky s předstihem, v den požadované prohlídky  se může stát, že prohlídka nebude z různých příčin možná.

Pokud si chcete Zámeček prohlédnout v době mimo návštěvní hodiny s podrobnějším výkladem,nebo prohlídku školních tříd a větších skupin, je možno si návštěvu domluvit na tel:776 642 277. Psát můžete také na e-mail kastelankazam@seznam.cz

Děkuji

Krasava Šerkopová
1. 8. 2008 6:26

Fotogalerie

Komentáře

12 komentářů

 1. Jiří Hybš

  Dobrý den, ve svém archivu jsem našel starou pohlednici Nového Zámku, zaslána ještě za Rakouska. Oskenoval jsem ji a rád bych Vám ji poslal. Pokud máte zájem, napište mi email, na který to mám poslat.

  S pozdravem

  Jiří Hybš
  Letohrad

 2. savana

  Máte to tu hezké a jsem rád, že se najdou lidé, co svoji práci věnují zdarma ostatním. Ať Vám to tu vzkvétá jako Zámek. Hodně zdaru. Savana

 3. Lenka

  Dobrý večer…dnes jsme s manželem navštívili váš zámeček a ještě teď se nepřestáváme divit, co nadšení pár lidí, obětavost a zapálení pro věc, dokáže za zázraky. Obdivujeme paní kastelánku s jakým elánem a energií se své práci věnuje a držíme palce, aby se našlo dost prostředků na obnovu objektu. Určitě si to zaslouží. Také doufáme, že se knoflíkiáda vydaří, podaří se získat penízky a i náš kotouč s knoflíky, které jsme s dětmi v poličském domově navlékali, alespoň trochu pomůže dobré věci…Lenka a Honza Kunčíkovi / a také všechny děti a zaměstnanci z poličského dětského domova /

 4. Libor Vykoupil

  Dobrý den,
  v pondělí mne ujistili v Íčku v Lanškrouně, že to snadno najdu. V úterý jsem jezdil dvě hodiny po okolí, v Rudolticích jsem byl dvakrát, přesvědčen, že si to pamatuji, ze silnice je vidět rybníček kačák a zámeček. Pršelo, nebylo se koho zeptat a nikde ani šipečka. Nenašel jsem to.
  Libor Vykoupil

 5. krasava

  Dobrý den p. Libore, mrzí mě že jste Zámeček nenašel, ale v úterý není otvírací den, stejně jsem tam nebyla, po sezoně provázím po domluvě na telefonu, můžete zavolat na 776 642 277 a já bych Vám cestu vysvětlila a na Zámečku bychom se sešli a ráda Vás provedu. Kastelánka

 6. Vratislav Blažek

  Dobrý den vážená paní kastelánko.
  Dnes jsem Vám odeslal slíbené fotografie z návštěvy vašeho krásného zámečku dne 25.9.2010.
  Jako bonus připojuji mé příspěvky ze stránek http://www.turisticke-znamky.cz
  !!! PŘEJEME MNOHO ÚSPĚCHŮ A PENĚZ , DRŽÍME VÁM PALCE !!!
  26.9.2010 9:26 – KEŽI [blazekvrata@volny.cz]
  Opět po 3 letech jsme se vrátili na toto úžasné místo a opět nebyli zklamáni!Skvělá kastelánka a průvodkyně paní Krasava se nám věnovala nadevše i když byl okolo zámku trochu zmatek se srazem skautských oddílů z Lanškrouna.Vršek věže jsme si prohlédli sami a do podzemí s námi šla už paní kastelánka.Vy­právění bylo zajímavé a je vidět,že zdejším zámkem žije a je pro něj zapálená.Škoda,že nevyšla ta dotace Unie na další opravy a průzkum podzemí,snad to vyjde v budoucnu…MOC držíme palce!!!
  TZ se samolepkou za 30Kč dostatek,brožurka o zámku za 22Kč a pohledy po 6Kč,mnoho dalších upomínkových předmětů.
  Ilona,Vráťa,Bobeš z Ústí n.L. a babi Míla z Nového Města nad Metují
  10.2.2008 17:04 – KEŽI [blazekvrata@volny.cz]
  Něco tak úžasného už jsme dávno nezažili!Navíc bylo tu neděli opravdu krásně slunečno.Po předchozí telef.domluvě s paní kastelánkou (776 642 277) nás provedla nejen samotnými patry zbylé věže,ale i rozsáhlým podzemím i pod bývalým zámkem a to byla asi tak třetina celého podzemí.Postupně budou přibývat další prostory,kde jsou nyní závaly.Do léta by měla být hotova celková rekonstrukce věže a dostavěna restaurace s občerstvením.Poté bude slavnostně Zámeček(jak mu místní říkají)otevřen­.Obrovské nadšení,zapálení pro věc a ochota paní kastelánky nám zpříjemnily dvě hodiny nedělního odpoledne.Sama nejen že provádí stavbou a pořizuje pro majitele fotodokumentaci prací,ale i se osobně účastní vykopávek,úprav a sond v podzemí a také tvoří webové stránky http://www.rudoltice.cz a http://www.novyzamek.cz .
  Za to vše jí patří velké DÍKY !!! Přejeme,aby do léta vše vyšlo,jak je naplánováno a my se určitě slavnostního otevření zúčastníme!
  Rodina Blažkova z Ústí nad Labem a babi Rýdlová z Nového Města nad Metují

 7. Renata Holubová

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jestli se Knoflíkiády II,může účastnit každý.
  Koupila jsem svému malému Mateřídoušku a tam našla odkaz.
  Pořádám dětský den v Sobotce a v rámci této akce by jsme také rádi přispěli k rekordu.Termín naší akce je 29.května a hned v pondělí by jsme balík odeslali na vaší adresu.
  Děkuji za odpověd.
  Nashledanou Renata Holubová Sobotka.

 8. Kristuf Matěj

  Dobrý den,

  dnes jsem si zjišťoval informace o Vašem zámečku. O zámečku jsem se dozvěděl z http://www.turisticky-denik.cz. Jejich odkaz na Vaši adresu má koncovku info a nelze z ní přejít na aktuální stránky, které jsem následně vyhledal na internetu.

  S pozdrave Matěj Kristuf

 9. Petr Pospíšil

  Nový zámek mě velice zaujal.Mám slabost pro taková neobvyklá místa, kterým osud nepřál..podobně jako u zámku Plumlov. Poutavý výklad, veškeré snahy a aktivity paní kastelánky jsou mi velkou inspirací. A upřímně před ní smekám, co se svým nadšením i přes zdravotní problémy vykonala.
  Příští rok se těším na druhou návštěvu. Letos jsem tu byl poprvé

 10. Petr Pospíšil

  Jak jsem slíbil během prohlídky tuto sobotu (15.9), zaslal jsem mail na Toulavou kameru, kde jsem vylíčil vyjímečnost zámecké budovy a o velké snaze paní kastelánky v pátrání po tajemstvích zámku.
  A na http://www.hrady.cz jsem napsal redakci ať upraví údaje o zámku vč. internetové stránky a otvírací doby.

 11. Ilona Bisová

  Dobrý den,
  již třetí rok se pokouším dostat na prohlídku Vašeho „Zámečku“ a získat i turistickou vizitku. Bohužel.
  V roce 1995 mne k této budově dovedla kamarádka z Lanškrouna. Tehdy to zde bylo zarostlé, plné kopřiv, ale působilo to tajemně a zajímavě. Po zjištění, že je areál opravován a zpřístupněn – vsedla jsem na kolo a přijela. K mé smůle to bylo v září, kdy bylo zavřeno. V roce 2012 mělo být otevřeno i ve středu, ale opět má prázdninová cesta vyšla vniveč – paní kastelánka prý dochází pouze o víkendech. Letos jsem si řekla, že nebudu spoléhat na internet a zašla jsem na IC ve SY. Zde mne ujistili, že od 06/2013 je o víkendech zámeček přístupný. Cesta opět zbytečná!!! Na dveřích visela úplně jiná informace o otevírací době. Jsem zklamaná, ale nevzdávám se! Snad do čtvrtice budu mít ŠTĚSTÍ :-)

 12. krasava

  Milá paní Ilono
  Návštěvu takové památky jakou je rudoltický Zámeček, kde dělám dobrovolnou kastelánku a neplaceného průvodce je vždy lépe domluvit si předem, v případě návštěvy o prázdninách byla vždy aktualizována pravidelná provozní doba, a je lépe si to ověřit přímo u průvodce, než se vydáte na návštěvu, může se stát, že ani v IC nemusí mít aktualizované informace.Jsem jen člověk,bývám nemocná a provozní dobu upravuji podle aktuální situace, která na předem vytištěných letácích však nemůže už být aktualizována.
  Chápu,že jste rozčarovaná a doufám,že se Vám příště podaří přijít až bude prohlídka možná.

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.