Zásah hasičů na Zámečku

Který byl potřebný i když naštěstí nešlo o hašení požáru.

V pátek 9.8. když jsem šla připravit prohlídku objednané skupiny jsem u římsy v druhém patře Zámečku viděla doslova mrak včel. Celé léto když pracuji v prvním nebo druhém patře tam včely létaly v místnostech a u oken, někdy děti nebo návštěvníci,kteří mají alergické reakce na štípnutí doslova z místností utíkali, když tam létalo více včel.

V římse pod oknem včely sídlí už delší dobu, nikdy jich ale nebylo tolik jako letos.Když jsem uviděla tu spoustu včel létajících kolem škvíry, kde se usídlily, rozhodla jsem se zavolat na č.150,jestli by bylo možné s tím něco udělat. Protože římsa je ve výšce přes 15 metrů, nikdo jiný než hasiči s výsuvnou plošinou se tam nedostane. Když jsem vysvětlila, že včely létají i do místností kde se jich pak děti i alergici bojí, a že je jich tam letos moc, tak za chvíli hasiči opravdu přijeli.Mezi tím se sice to doslova mračno včel, které se mi bohužel nepodařilo vyfotit zmenšilo, protože už zalétly dovnitř, ale bylo stále vidět, že jich tam je jistě hodně.

Osádka prvního auta přivolala druhé auto s výsuvnou plošinou, z které pak aplikovali do škvíry s včelami likvidační prostředek. Protože plošina se dá vysunout do výšky 30 metrů, poprosila jsem, jestli by bylo možné  zkontrolovat také podobnou prasklinu  v římse až pod střechou, ale naštěstí už je to na včely moc vysoko a nesídlí tam. To jsem si mohla zkontrolovat osobně, protože mi umožnili se na plošině podívat i na střechu, kam jinak ze země není dobře vidět, kde jsme zjistili že je větrem stržená jedna taška z okraje.

Pohled z výšky 30 metrů na Zámeček kde 12 let provázím a jeho okolí byl opravdu zajímavý.

Chtěla bych i touto cestou poděkovat za zásah,který byl pro bezpečnost návštěvníků i kolem hrajících si dětí potřebný i za tento nečekaný ale krásný zážitek při pohledu z ještě větší výšky než z oken v třetím patře..

Krasava Šerkopová
11. 8. 2019 7:34

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.