ZAČÁTEK ZÁŘ Í NA ZÁMEČKU a ROZLOUČENÍ S LÉTEM

Příprava zámeckého Rozloučení s létem nebyla jednoduchá, musela se zajistit a připravit spousta věcí. V tom nám pomohla i obec Rudoltice, když poslala pracovníky s technikou spravit díry v přístupové cestě, které vznikly po pařezech stromů vyvrácených vichřicí. Všem se konečně bude po cestě lépe jezdit, později by měla být opravená místa vysypána i jemnějším štěrkem.

Dopoledne 6.9. přijel nejdříve provozovatel skákacího hradu, přivezl tentokrát i skluzavku, která se dětem také moc líbila. Připravovalo se posezení a občerstvení, tak aby bylo pro návštěvníky vše připraveno jak nejlépe to současné podmínky umožní.. Odpoledne už děti začínaly řádit na atrakcích, k poslechu začala hrát kapela Charles“Boys. Návštěvníci si mohli ochutnat maso na grilu, dát si pivo a ostatní občerstvení. Kolem 16h přijel zazpívat sbor Kos z Litomyšle, vystoupení se podle ohlasů všem moc líbilo, bylo to první takové vystoupení od otevření Zámečku a byl to v přírodním prostředí velmi pěkný zážitek. Členové souboru se také podepsali do zámecké návštěvní knihy.

Potom p. Kokeš vyhlásil výsledky dětské výtvarné soutěže“ Namaluj Zámeček“, která byla vyhlášena před prázdninami, děti dostali různé ceny, hlavní cena byl MP-3 přehrávač. Děti nakreslily přes 40 pěkných obrázků, které je možno si prohlédnout v 3 patře zámecké věže. Ceny z 1. i 2. kola soutěže, které si děti nepřevzaly, budou doručeny do jejich škol. Kapela hrála další skladby, mezi tím si vše potřebné pro své vystoupení připravili členové taneční skupiny X-Cite Crew, návštěvníci přešli k připravenému místu a sledovali zajímavé a náročné ukázky různých prvků break-dance. To se líbilo převážně dětem a mládeži, dospělí také se zájmem přihlíželi co vše se svým tělem dokázali tanečníci dělat.

To bylo poslední vystoupení, návštěvníci si posedali kam se dalo a až do večerních hodin poslouchali hudbu, bylo to příjemné zakončení dalšího zajímavého i náročného dne na Zámeckém vrchu. Počasí se také vydařilo a všichni jsme si odnesli zajímavé zážitky. V zámeckém sklepení měli návštěvníci jednu z posledních příležitostí prohlédnout si tam instalovanou výstavu velkoplošných fotografií, tato možnost bude už jen do 14.9. Také poklad u zámeckých skřítků průběžně přibývá a mění se, zajímavá místa ve sklepení jsou dodatečně osvětlena svíčkami abys si je návštěvníci mohli lépe prohlédnout. Doufám že to bylo pro návštěvníky pěkné a zajímavé odpoledne a děkujeme všem kteří se na přípravě a průběhu podíleli a přispěli dobré pohodě.

Pravidelný provoz na Zámečku sice skončí poslední víkend v září, i nadále bude možnost si věž i sklepení prohlédnout po telefonické domluvě na č. 776 642 277, ráda provedu všechny, které historie i současnost Zámečku zajímá a umožním prohlídku i v zimním období s ohledem na chystané stavební práce. Mohu také ještě nabídnout zájemcům turistickou známku dokonce ve dvou provedeních, s různým názvem, tato rarita pro sběratele vznikla vlastně nedopatřením jak to tak někdy bývá a dlouho už v prodeji nebude.

Těším se na všechny, kteří se přijdou na Zámeček podívat kastelánka Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
7. 9. 2008 8:14

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.