Badatele opět na Zámečku

Na podzim loňského roku na Zámečku začali zkušení badatelé, pan Laco Lahoda, který má velké znalosti o historických stavbách se svým kolegou, kameramanem a publicistou Jaroslavem Marešem zjišťovat, jestli na pověstech o podzemních chodbách a propojení Zámečku s městem Lanškroun může něco být. A také je zaujal druhý komín ve věži, který na původních plánech zámku není. V neděli 2. května přijeli aby pokračovali v podrobnějším průzkumu na podzim vytipovaných míst, a i když chladné a deštivé počasí nebylo příjemné, průzkum byl proveden.

Zatím nejsou výsledky zpracovány podrobně, ale mohu napsat, že se sice potvrdila existence krátké chodby kterou se vozily do sklepení zásoby, píše se o ní i ve starých textech, a jistě existovaly i odtokové chodby na odvodnění základů budovy, ale propojení podzemí Zámečku s podzemím města Lanškrouna prokázáno nebylo.

Pro zájemce sem dávám odkaz na stream,který byl večer vysílán přímo ze Zámečku a kde pan Lahoda popisuje průzkumy a uvádí jejich výsledky, které zde časem budou i popsány.

https://youtu.be/P_eRkVZRcmc

na další zajímavá pátrání těchto badatelů je možno se podívat na youtube Badatele.net

 

Krasava Šerkopová
4. 5. 2021 13:50

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.