Šermířský den 24.7. se blíží

Program šermířského dne bude opravdu zajímavý, přijede nejen šermířská skupina Balestra,která už několikrát na Zámečku byla, a která tentokrát přiveze pro děti i hry, které tu ještě nebyly, děti si tak budou moci vyzkoušet nejen svoji odvahu a sílu, ale také postřeh, přesnost, rovnováhu,vlas­tnosti, které musí mít každý šermíř.Na to už se děti moc těší, a můžeme si jen příát, aby nepršelo a mohly se při všech hrách pořádně vydovádět a vyzkoušet si co dovedou.

Přijede také skupina Rytíři krále Jana, která na Zámečku ještě nebyla, o to víc se mohou návštěvníci těšit na zajímavé zážitky, ukázky soubojů a dalších epizod z dřívějšího života šermířů.

Balestra předvede pohádkový příběh se šťastným koncem Pradlenky, a pásmo soubojů a střelby z historických zbraní, Rytíři krále Jana předvedou scénku Křižáci a Saracéni a dobové zbraně i jejich použití.

Srdečně zvu všechny,které zajímá, jak v dřívějších dobách žili a bojovali šermíři a rytíři, i na prohlídku Zámečku, kde jsou umístěny zajímavé výstavky včetně prodejní výstavky obrazů v kavárně.

Na tomto místě bych chtěla poděkovat všem sponzorům a partnerům, kteří s pořádáním této i dalších akcí pomáhají.

Krasava Šerkopová
9. 7. 2010 6:06

Fotogalerie

Komentáře

Jeden komentář

  1. krasava

    Ačkoli jsme se těšili na šermířské vystoupení a děti na jejich nové hry, kvůli nepřízni počasí musel být nakonec celý program odvolán. Je to škoda, ale doufáme že už na další akce bude počasí Zámeckému vrchu přát a srdečně Vás na ně zvu kastelánka

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.