PROGRAM páté Knoflíkiády 28.5.16 odpoledne-i dva nové České rekordy a knoflíkové soutěže

Co na Knoflíkiádě uvidíme:

s hranou pohádkou „O lakomé tetce držgrešli“ přijede divadélko Štaflička

westernové dovednosti a střelbu do terče opět zajistí Bleskový Jack s partnerkou

scénky a šermířská klání i soutěže pro děti, dobývání hradeb prakem, používání bolasa, bojové techniky,lukos­třelba – šermířské sdružení Kronland

Přijedou motorkáři z KČT Dobrouč, kteří se svými stroji vytvoří také lem kolem Obřího srdce

Co na Knoflíkiádě vytvoříme

Proběhne také časově náročný pokus o nový Český rekord za účasti všech přítomných, dětí,diváků,ú­činkujících a na regulerní průbeh bude dohlížet komisař/ka agentury Dobrý den. přesný název rekordního pokusu zní-Obří knoflík tvaru srdce z nejvíce knoflíků a bude vytvořen před věží. jeho základem bude rekordní Maxiknoflík, kolem se postaví co nejvíce dětí a za nimi dospělých a každý musí mít papírový knoflík nejméně velikosti 20×20 cm i větší, třeba z čtvrtky A3 různě zdobený,namalo­vaný,polepený ústřižky látek,ozdobných papírů,knoflíky samozřejmě,různě pomalovaný,  i když každý bude počítán za jeden, možnosti jsou neomezené, který si buď už donese sebou předem doma připravený, nebo si ho vytvoří na akci sám, pro návštěvníky,kteří o této možnosti předem vědět nebudou budou děti vyrábět takové knoflíky přímo na akci.Při výrobě je třeba dodržet podmínku že každý takový knoflík musí mít dvě,nebo čtyři dirky nebo poutko ve spodu pokud by to byl knoflík půlkulatý jak jsou třeba knoflíky na uniformy a mají na spodní straně očko na přišití. Doufám, že vzniknou velice oiginální knoflíky, autoři těch nejzajímavějších dostanou odměnu a jejich knoflíky ozdobí zdi prvního patra. Stále je možno účastnit se soutěží ve výrobě knofíkových zvířátek nebo srdíček,  nebo dupaček, pro uinspiraci mohu uvést,že vím o výrobě nejméně jednoho knoflíkového motýla, knoflíkových dupaček,  a mělo by být i zvířátko. Úžasný knoflíkový srdíčkový strom na Zámeček dovezly členky klubu důchodců Tatenice a prohlédnout si ho můžete ve fotogalerii jako inspiraci, nejstaršímu členovi klubu který pomáhal je 91 let.

Lem obřího knoflíku ve tvaru srdce vytvoříme ze všech spočítaných knoflíků které bude možné z prvního patra ven donést, může jich být až kolem 500 000.Tím vznikne jen těžko překonatelný a velice originální nový Český rekord, protože by sice nebyl třeba pro nějakou školu problém vytvořit ze všech žáků na hřišti srdce, ale těžko by ho olemovali tolika knoflíky. Ve špici srdce však zřejmě nebudou stát běžní návštěvníci akce, ale lidé něčím mimořádní, kdo to bude se právě nyní domlouvá tak to nebudu prozrazovat.Doufám že se podaří zapůjčit vysokozdvižnou plošinu ze které budou mít komisař i další fotografové nebo kamaramani pěkné záběry knoflíku u věže Zámečku pro zprávy i příští knihu Českých rekordů. Při focení pak na povel všichni kdo v srdci budou zvednou své originální papírové knoflíky nad hlavu aby je bylo dobře vidět. Ty nejzajímavější budou ohodnoceny a vystaveny se jménem autorů na Zámečku v knoflíkové sbírce nejméně rok. Doporučuji proto použít na výrobu papír silnější než je obyčejná čtvrtka, zatím je stále ve věži vlhko a slabý papír se zkroutí.

To však není vše, komisař bude hodnotit dva rekordy, druhý bude z drátu.

Protože Knoflíkiáda pomáhá potřebným a mě zaujal projekt NFOZP/ Nadačního fondu pro podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením/ – SRDCERVÁČI,rozhodla jsem se ho také podpořit. Nejen nabídkou prohlídek zdarma a dalších zážitků pro zájemce, ale vyrobila jsem zatím půlmetrové drátované srdce, na kterém je nyní 1200 smyček. Přesné zadání pokusu o Český  rekord zní-Srdce drátované z největšího počtu spirál a zatím měří zhruba 50×50 cm, čekám na podklad ze dřeva a pak dodělám další řady spirál, takže bude větší a z více smyček.Toto originální srdce a přiznám se  že mé první takové a také můj největší drátovaný výrobek věnuji Srdcerváčům a manažeři projektu vyhláší jeho dražbu  a nabídnou ho i největším podnikům a různým osobnostem a přiznávám že jsem opravdu  velice zvědavá, kdo ho koupí a jakou částku za něj nakonec získá projekt srdcerváči pro potřebné. Dozvíme se to ale až koncem roku.

V příloze také je výzva a podrobnosti soutěží na letošní ročník Knoflíkiády, ještě stále je možnost za ten měsíc do akce něco pěkného knoflíkového vyrobit a účastnit se se svým knoflíkem nebo zvířátkem,či srdíčkem soutěží a ještě se při výrobě pobavit.

 

 

 

Krasava Šerkopová
24. 4. 2016 7:55

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.