PLÁNOVANÉ AKCE NA SEZONU 2010

Změny konání některých akcí nebo v jejich programu jsou vyhrazeny, akce a podrobnější informace o programu a účinkujících budou postupně doplňovány.

Při akcích bude stánkový prodej různých ručních výrobků, medoviny a dalších přírodních i jiných produktů.

29.5.- LANŠKROUNSKÝ PRECLÍK –byl letos  ZRUŠEN

5.6. V rámci IV. Brandýského okruhu mohli návštěvníci 5. června kolem 10 hodin dopoledne shlédnout na Zámečku v Rudolticích na 15 historických vozů Aero,které kři­žovaly podhůří Orlických hor. Brandýský okruh obnovili nadšenci ze Spolku přátel automobilů Aero po téměř 75 letech a navázali tak na tradici z let 1934 až 1936, kdy se v okolí Brandýsa nad Orlicí jezdily závody vozů právě této značky. Pokud by Vám vystavené vozy v Rudolticích nestačily, můžete je shlédnout i po obědě na náměstí v Brandýse nad Orlicí, odkud bude odstartován i odpolední symbolický závod po původní trase okruhu. Více informací najdete na www.aero-auto.com 

19.6. – FOLKOVÝ mini festival MIREK 3 na podporu výcviku asistenčních psů pro org. Pomocné tlapky. Tato akce byla letos pořadatelem zrušena.

3.7. – HLAVNÍ ZÁMECKÁ OSLAVA zahájení 4.roku provozu  Sportovní aktivity,bojové ukázky předvede Airsoft tým 1. SGT-La ve spolupráci s partnerem S.P.A.S.z Kobur­ku,výcvik čistokrevných boxerů ukáží členové chovatelské stanice Heny Box a profesionální i dobrovolní hasiči z Lanškrouna předvedou ukázky své práce včetně vyprošťování z havarovaného vozidla a další.K poslechu zahraje kapela.

24.7. ŠERMÍŘSKÝ DEN šermířská skupina BALESTRA předvede pohádkový příběh Pradlenky a pásmo soubojů a střelbu z historickáých zbraní, šermířské sdružení RYTÍŘI KRÁLE JANA předvedou scénku Křižáci a Saracéni, a Doba a zbraně, děti si budou moci vyzkoušet šermířské hry a všichni prohlédnout historické zbraně a shlédnout ukázky šermířských soubojů.

31.7. – IRON FEST II. rockový festival- zahrají kapely: Orchidea,Snae­fell,Xindl X,O5 a Radeček,Stejšn, www.stejsn.cz Bulldock, Dvacet facek a Olga Lounová s kapelou www.olgalounova.cz

14.8. – COUNTRY na Zámečku, kapely Ponny Expres, Náhoda, Doklobouku, FRANTIŠEK NEDVĚD s kapelou., Bleskový Jack, aukce rukodělných výrobků? písničkář, program bude upřesněn.

21.8. KNOFLÍKIÁDA zábavná akce pro všechny děti na konci prázdnin, soutěže o pěkné ceny,POKUS O REKORD za účasti komisaře agentury Dobrý den i televizní kamery,, bublinová show Pavla Rollera, AUKCE rukodělných výrobků a věcí věnovaných známými osobnostm, výrobci a sponzory. Jako patroni akce vystoupí kapela Ramayana, šermířská skupina Medieval,westernové dovednosti předvede další patron- skupina Bleskového Jacka, rockový zpěvák Michal Holas se stal čtvrtým patronem. Dalším je písničkář Jirka Hurych, Moderátoři S.Celý, Savana,J.Hurych a Věra Z. Jednotlivá vystoupení a vyhlašování umístění v soutěžích budou oddělovat vystoupení lanškrounských mažoretek a roztleskávaček,kte­ré odpoledne vystoupí i se svítícími hůlkami v zámeckých sklepeních, kde bude i ohnivá show kterou předvede Somaia.Děti se mohou těšit na Malování na obličej,svezení na koních a ukázky jejich drezury, vydovádět se na skákacím hradě a trampolíně, všichni si budou moci vyzkoušet si postřeh na Airsoftové střelnici. kromě jiného občerstvení budou i palačinky nebo guláš, přijede stánek s výbornými sýry,keramikou­,dřevěnými ručně vyráběnými hračkami, dráteník, gravírovanými dřevěnými  dekoracemi a staročeskými ozdobnými perníky.Po skončení programu pro děti do pozdního večera bude hrát kapela Ramayana s předkapelou­,kterou, to bude příjemným překvapením.

18.9. – MYSTICKÁ NOC vystoupí šermíři skupiny BALESTRA, lukostřelba, házení do terče soutěže pro děti,aukce na podporu organizace Pomocné Tlapky, živá hudba, zahrají kapely Šutr, Proč ne Band a Poutníci. Ve sklepení bude předvádění nástrojů práva útrpného, možná přijde i kouzelník a na závěr akce i letošní sezony se připravuje zajímavá ohnivá podívaná.

podrobnější informace podají pořadatelé jednotlivých akcí

kastelánka a průvodce K.Šer­kopová na tel:776 642 277

provozovatel ka­várny Nového zámku p. Loskot tel: 775 925 722

Při vybraných akcích se budou konat aukce rukodělných výrobků ve prospěch  zdravotně han­dicapovaných dětí neb výcviku asistenčních psů organizací Pomocné Tlapky.

Každý kdo by chtěl může do aukcí poskytnout své ručně vyráběné výrobky a tak přispět těm co naši pomoc potřebují.Na stránkách Pomocných tlapek bývá uvedeno že vybraná částka skutečně byla zaslána jak se na následujícím textu staženém z jejich stránek může každý přesvědčit :

Děkujeme paní kastelánce Krasavě Šerkopové z Nového Zámku u Lanškrouna za zaslání 1910,– Kč z výtěžku z dražby předmětů na oslavě III.roku zahájení činnosti Zámku. Poděkování také patří majitelům zámku za umožnění prezentace naši činnosti.

Byla to menší částka a doufáme že to příště i díky Vaší pomoci může být o hodně lepší.

Krasava Šerkopová
27. 11. 2009 3:45

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.