Na Zámeček hledáme HOSTINSKÉHO

Nyní si v přízemí Zámečku v kavárně návštěvníci občerstvení dát nemohou, protože není v provozu. Jen tam chodím topit, aby se mrazem nepoškodil topný systém a vlhkem bar a nábytek a čekáme,až se najde nový provozovatel, který by na Zámečku provoz v kavárně obnovil.

Pro případné zájemce,kteří se na naše stránky mohou podívat nyní trochu popíši o jaké prostory se jedná a přiložím několik fotografií.Na prostory zámku i okolí je možno se podívat na zámeckých stránkách.

V přízemí věže je historický klenutý prostor o výšce 6m, místnost má 4 okna a je tam 40 míst k sezení.Topení zajistí krbová kamna napojená na radiátory pod okny, v přízemí je i bezbarierové wc,pro návštěvníky jsou wc v mezipatrech do věže a sklepení.V přís­tavbě jsou další prostory, bude tam hlavní vchod a možnost dalších míst pro návštěvníky, dětský koutek nebo taneční parket.Navazuje prostor s pecí na pizzu a na její přípravu, který je možno upravit na provoz kuchyně, jejíž zázemí je už částečně připraveno.Zhruba roční zkušební provoz už fungoval,pro spuštění kvalitního provozu by si nový uživatel lokál upravil podle svých požadavků a po provedení úpravy vstupního prostoru a potřebných příprav na provoz by mohla kavárna znovu návštěníkům nabídnout občerstvení.

Návštěvníci,kteří na Zámeček přijdou na prohlídku i všichni, kteří sedávali venku za pěkného počasí by jistě uvítali tuto obnovenou­ možnost.Při zábavných akcích, které se na Zámečku pořádají, nebo soukromých oslavách či jiných příležitostech i v letní sezoně při běžném provozu bývalo v kavárně i za věží opravdu rušno. Je také možnost grilování ve venkovním grilu, kterou návštěvníci rádi využívali.

Z kavárny je přístupný dřevěný kiosek,ze kterého je možno obsluhovat venkovní terasu na původní podezdívce zámku.Zde bylo občerstvení v provozu už tři sezony. Bude potřeba toto venkovní posezení trvale zastřešit, měla by vzniknout příjemná venkovní zahrádka, jejíž plocha je 138 metrů čtverečných.

Návrší na kterém věž která zůstala z rozsáhlého zámku stojí má tvar elipsy,tento prostor je nutně třeba časem oplotit a zabránit tak škodám působeným vandaly.Při akcích také vstupu návštěvníkům bez placení.Na pozemku před věží je možno pořádat různé akce,zábavy,fes­tivaly,koncer­ty nebo soukromé akce ,každý rok se zde různé akce pořádají,pozemku je 1,5 ha.

Zámecká sklepení s několika sály s různě vysokými klenbami a tajemnou atmosferou jsou pro návštěvníky velmi zajímavá. Po zaizolování bude zde možno provozovat třeba vinárnu,zábavné centrum a pod. Zatím je možno zde pořádat hudební a zábavné akce, nebo při akcích které probíhají venku využít k části vystoupení, předvádění práva útrpného či vystoupení kouzelníků. Je tam také umístěn zámecký poklad hlídaný zámeckými skřítky, který se líbí zejména dětem.Plocha sklepení je 709 metrů čtverečných.

K různému využití jsou i prostory ve věži, sál v prvním patře, sál v druhémm patře a místnost v podkroví, kde zatím není strop, a kde by bylo možno vybudovat v krovech rozhlednu, na kterou by se návštěvníci mohli dopravovat výtahem,který by je také dopravil i do sklepení.K zámku patří i pozemek na jihozápadním svahu k Rudolticím zhruba 6 hektarů,který nabízí do budoucna různé možnosti využití, třeba pro mini zologickou zahradu,výběh pro koně nebo trénink golfu a pod.

Zámeček je pro případného provozovatele velká výzva, starám se o něj od zahájení provozu v roce 2007, a tak vím, jak složité to v současných podmínkách je, přesto by se mohl a měl stát oblíbeným a navštěvovaným výletním místem, zatím si ho přišlo prohlédnout něco přes 20 000 návštěvníků, které pohnuté osudy této barokní památky většinou zaujaly, prohlídka nebo akce se jim líbily a rádi se vracejí. Připravuji pro ně v prostorách věže i sklepení stále nové výstavky a informační materiály a ráda jim umožním prohlídku i mimo návštěvní dobu. V letošním roce bude ve sklepení opět výstava velkoplošných fotografií,ten­tokrát na téma světlo a voda, měl  by se letos natočit dokument o této památce a očekávám i návštěvu Toulavé kamery. V květnu se bude konat jubilejní ročník Běhu do Zámeckého vrchu a v červnu charitativní akce Knoflíki­áda s pokusem o nový Český i světový rekord. To vše sice lze pořádat i bez fungující kavárny a občerstvení zajistit externě, je to však veliká škoda,že návštěvníci,kteří jdou třeba jen na procházku nemají možnost si posedět a dát si občerstvení. Kavárna by měla fungovat a navázat tak na tradici úspěšné restaurace,která byla v přízemí zámecké věže od r. 1802 do roku 1953 a která k Zámečku patří.  

Případného zájemce o provoz kavárny po domluvě na tel: 776 642 277  ráda provedu, nebo se může obrátit přímo na vlastníka Zámečku p. Přemysla Kokeše na tel:608 020 516.

                                                          kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
17. 2. 2011 1:21

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.