Osmý rok byl na Zámečku úspěšný, letošní devátý bude průzkumnický

Mohu už nyní napsat, že nadcházející rok bude pro Zámeček rozhodně zajímavý.

Začalo to už na podzim loňského roku, kdy se uskutečnily první průzkumy možných paranormálních jevů ve sklepení. Předběžné výsledky mohou naznačovat, že nějaká taková aktivita je skutečně možná. Až bude vše vyhodnoceno tak budou výsledky zveřejněny. Také přijel natočit část 8 dílu seriálu Labyrint záhad známý spisovatel, cestovatel a scénárista Arnošt Vašíček. Po odvysílání na kanálu Kino svět mi napsal, že to mělo velký divácký ohlas. Až by se tento seriál vysílal na ČT 1, budu o tom informovat na webových stránkách.

Od zahájení provozu a vyslechnutí vyprávění pamětníků o možné existenci místností nebo dalších prostor pod současně přístupným sklepením jsem se snažila o zajištění průzkumu.Konečně se to podařilo domluvit a až sejde sníh a sklepení vyschne přijede průzkumná skupina s geologickým radarem a zkusíme zjistit, jestli další podzemní prostory ukáže.Zkusíme také zjistit jestli a kde od základů bývalého zámku vychází podzemní chodba do Lanškrouna, jak mi opakovaně návštěvníci vypráví.Na výsledky všech průzkumů jsem velice zvědavá, snad se konečně po takové dlouhé době ukáže, co se může skrývat pod podlahami ve sklepení a okolím Zámečku, jestli jsou informace pamětníků pravdivé a co ještě může ve věži i sklepení být.

Nejen průzkumy podzemí budou letos zajímavé, třeba v archivních materiálech jsem našla protokol o výslechu truhlářů kteří patrně způsobili první požár zámku, když neuhasili ohníček v krovech, nyní se tento unikátní dokument z 30.4.1714 pře­kládá a bude pak zveřejněn.

Pokud někdo máte nějaké informace o případných podzemních prostorech ve sklepení, podzemní chodbě do Lanškrouna nebo vůbec o Zámečku a jeho historii, třeba od rodičů nebo prarodičů, kteří tam chodívali, budu ráda, když mě kontaktujete na tel 776642277 nebo na

e mailu: kastelankazam@seznam.cz, jsem vděčná za každou informaci nebo fotografie Zámečku před opravami z dob dřívějších.

Knoflíkový poklad stále přibývá                 

Přesto, že je v prvním patře opravdu hodně knoflíků, stále jich není ten očekávaný milion, jeden z důvodů je i ten, že nemám dostatek času na zpracování těch doslova metráků nejrůznějších knoflíků, ke konci roku jsem byla ráda, že se mi většinu alespoň podařilo roztřídit. Stále se tedy knoflíky sbírají a doufám, že se jich postupně sejde ten milion nebo i víc.To ale neznamená, že se letos neuskuteční pokus o další Český rekord. Naopak, letos přihlásím u agentury Dobrý den rekordy hned dva. Při Knoflíkiádě se uskuteční pokus o vytvoření Obřího knoflíku. Základem bude Maxiknoflík, už uznaný Český rekord a ostatní části vytvoříme z nasbíraných knoflíků a výrobků z nich, co nejvíce dětí a návštěvníků akce a co bude tvořit lem Obřího knoflíku zatím neprozradím, to bude pěkné překvapení.

     

Otvírací doba kavárny v zimě

Nyní v zimním období je otvírací doba kavárny upravena, v Po a St je zavřeno, v Út, Čt a Pá je otevřeno od 17.00h, o víkendu od 15.00hodin většinou do 22.00 hod, podle zájmu.Je také možno domluvit si různé soukromé nebo firemní oslavy a akce s vedoucí kavárny paní Pecháčkovou na tel.: 736 708 145. Už se připravují různé akce na letošní rok, co vše se bude dít je uvedeno na letáčku a v přehledu akcí, rozhodně je na co se letos těšit.

 

Krasava Šerkopová
8. 2. 2016 7:41

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.