Zámeček se loučil s letní sezonou Mystickou nocí

Letošní letní sezonu zakončila v sobotu Mystická noc, tentokrát počasí přálo,a všem, kteří se přišli podívat se vystoupení šermířské skupiny Balestra i další doprovodný program podle ohlasů líbil.

Odpolednem provázela a pěkné country skladby zahrála kapela Trap z Lanškrouna a stejně jako vloni na Mystickou noc přijela zahrát oblíbená kapela Šutr z České Třebové, která vystoupila v pod­večer.

Diváci mohli shlédnout šermířská klání, dozvědět se zajímavé věci o dřívějších soubojích a používaných zbraních i právu útrpném.Vystoupení kouzelníka z agentury Magio zaujalo všechny dětské i dospělé divá­ky.Děti si mohly vyzkoušet různé dobové hry a soutěže, svoji šikovnost,postřeh i obratnost.Přijely se podívat i děti z DD Polička, které se umístily těsně na druhém místě v soutěži družstev při Knoflíkiádě I. Přivezly mi moc pěknou koláž, za kterou jim děkuji a těším se na další zajímavou spolupráci s tímto dětským domovem.

Proběhla také aukce ve prospěch speciální školy z Ústí nad Orlicí, vybraná částka bude ještě doplněna o příspěvky návštěvníků po skončení sezony a poté bude zveřejněna a škole předána.

Na závěr večera šermířská skupina předvedla velmi pěknou ohnivou podívanou, včetně vystoupení tanečnice a soubojů se zapálenými loučemi.Byl to pěkný závěr této akce i letní sezony a trochu mě mrzí, že se na ni přišlo podívat méně návštěvníků než v loňském roce, a děkuji všem ,kteří se podívat přišli a svojí účastí tuto moji letošní poslední větší akci podpořili a doufám že na Zámečku strávili příjemné odpoledne.Náv­štěvníci se mohli občerstvit v zámecké kavárně nebo si pochutnat na grilovaných klobásách.

Na Zámečku se bude nyní připravovat výstava na výroční setkání skautů,a samozřejmě stále pokračuje pokus o nový Český i světový rekord v navlékání knoflíků, už jsou doneseny další metry návleku, i volné knoflíky.Také byl určen termín příští Knoflíkiády, při které bude komisařem agentury Dobrý den opět zkontrolován rekordní návlek a na kterou se bude opět hledat sedm patronů na 4.6.2011. Doufám,že se do navlékání a doprovodných soutěží tentokrát zapojí více kolektivů, dětí i dospělých, aby bylo navlečeno co nejvíce knoflíků, upřesněné podmínky jsou v rubrice dlouhodobé informace.

Příští sobotu,25.9. se na Zámečku koná výroční setkání skautů, tak doufám že i tomuto celodennímu pro­gramu bude počasí přát. Podrobnější informace jsou uvedeny na stránkách skautského střediska Zubr www.junak-zubr.com.Co vše se na Zámečku bude déít dále zde bude postupně uvedeno, určitě bude v kavárně Silvestrovská oslava.

Krasava Šerkopová
19. 9. 2010 6:48

Komentáře

Jeden komentář

  1. Lenka

    Dobrý den, malá připomínka pro autorku článku. Skupina, která odpoledne akci zahajovala nebyl Fofr, nýbrž Trap.

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.