ZÁMEČEK ČESKÝ REKORD DÍKY „KNOFLÍKOVÁNÍ“ ZÍSKAL

21.8.2010 BYL Novému zámku u Lanškrouna UZNÁN  NEJDELŠÍ NÁVLEK S NEJVÍCE KNOFLÍKY A BUDE ZAPSÁN DO ČESKÉ KNIHY REKORŮ. OD 10.6.2010 BYL VYROBEN NÁVLEK DLOUHÝ 690 metrů, NA KTERÉM JE  25 654 KNOFLÍKŮ.

V sobotu 21.8. se na Zámeckém vrchu opravdu nikdo nenudil.Od 9 hodin dopoledne probíhal program pro děti, měly možnost se vydovádět na skákacím hradě, trampolíně i dětském kolotoči, později se mohly svézt i na ponících nebo v kočáře s koňským spřežením.

Mezi tím Knoflíkový tým zpracovával další donesené návleky, které děti v pátek i v sobotu ještě na Zámeček nebo další sběrná místa doručily. Nebyla to jednoduchá práce, ale nakonec se to zvládlo.

Tady bych chtěla nejen „knoflíkovému týmu“ ale úplně všem,kteří pomohli s přípravou této akce, s knoflíkováním, i všem sponzorům velmi srdečně poděkovat, a hlavně za obrovskou pomoc a úžasné moderování a organizaci při akci zejména Věrce, Janě, Savanovi a Standovi. Děkuji

Probíhal dopolední program,vystupovali i někteří z patronů,a pod věží část knoflíkového týmu na velké plachtě rozprostírala náš dlouhý knoflíkový návlek. Nebylo to jednoduché, protože se to dělalo poprvé, muselo se improvizovat, ale nakonec se to podařilo a na plachtě knoflíkový návlek obalený folií vypadal docela zajímavě. Kdyby se měly spočítat hodiny, které trvalo všem kteří se účastnili než byl tento návlek vyroben,bylo by to také hodně velké číslo. Ale byla to i super zábava podle jedné z účastnic a navlékání knoflíků úžasný relax a když to nakonec ještě může přispět k tomu, aby se podařily vybrat finanční prostředky na zakoupení keramické pece pro speciální školu z Ústí nad Orlicí, nikdo nebude litovat vynaložené námahy, byla při tom našem "knoflíkování " i legrace, máme spoustu zajímavých zážitků a přes všechny drobné i větší nedostatky nakonec Knoflíkiáda i její základní myšlenka a aukce měla úspěch, pro děti ze speciální školy v Lanškrouně byla při aukci získána celá potřebná částka 10 000.

Zástupkyni speciální školy z Ústí nad Orlicí byla předána částka 10 882 Kč získaná v aukci a zástupce firmy Broker Consulting a.s.této škole předal ještě šek na dalších 5 000 Kč, a i když to zatím na zakoupení keramické pece nestačí, doufám že se přece potřebnou částku získat nakonec podaří.Proběhne ještě další aukce, při akci na závěr sezony Mystická noc, při které se budou dražit nejen předměty které byly na závěr ponechány, ale doufám, že se podaří získat i další zajímavé věci do této aukce.

Protože jsem slíbila těm dětem i  jejich učitelům i sama sobě, že jim pomohu potřebné prostředky získat, udělám maximum pro to, aby se to skutečně podařilo a chybějící finanční částka byla získána a speciální škola si konečně mohla potřebnou pec zakoupit.

Děkuji za fotodokumentaci Jirkovi, Marušce,Zdeně i Valdimírovi a zástupci f. Broker Consulting a.s. a také profesionální fotografce Marcele Saláškové, jejichž fotky jsou ve fotogalerii.

Také kapela která hledala jméno ho nakonec mezi návrhy návštěvníků, kterých bylo hodně našla a byla pokřtěna názvem Hungala Bungala, pod kterým bude nadále vystupovat.

Uvítám samozřejmě podporu, případně sponzorskou pomoc při pořádání této závěrečné akce  letošní sezony Mystická noc, jejíž program by měl být také velmi zajímavý. Když už počasí nepřálo akci Šermířský den který musel být zrušen, doufáme že bude přát Mystické noci, na kterou si šermířská skupina Balestra připravila opravdu program zajímavý a velmi pestrý. A v aukci, která při této akci proběhne se jistě  získají další potřebné finanční prostředky na zakoupení keramické pece, jejíž menší verze byla na Zámečku při Knoflíkiádě vystavena f. Kittec, která je výrobcem pecí nejen na vypalování keramiky a která slíbila poskytnout slevu na potřebné částce.

Kdyby se podařilo dát celou částku která překračuje 60 000 dohromady co nejdříve, děti už by mohly začít vyrábět i vánoční dekorace a další drobné dárečky,na které se velmi těší. Jistě se to podaří a do vánoc speciální škola pec mít bude.

Krasava Šerkopová
23. 8. 2010 8:09

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.