Záhada u Zámečku

Přesto, co vše se na Zámečku v letošním roce už dělo,  také byla v dodělávané kavárně i nová prezentace projektu majitelů na zábavní centrum s názvem Koruna země, o kterém se psalo v tisku, opravdu by mě nenapadlo, že by se o Zámečku mohlo zanedlouho psát i kvůli něčemu jinému.

Přesto se to stalo a tak bych chtěla i na zámeckých stránkách ukázat, o co se jedná. Přesto, že v poslední době napadlo hodně sněhu, zůstává kousek od zámecké věže kruh, který má v průměru přes dva metry úplně bez sněhové pokrývky. A nejen to, už dva dny v hlíně kruhu měřím teplotu, sice obyčejným teploměrem, ale i tak jsou výsledky zajímavé. Zatím co o kus dál, v místě bez sněhu jsem naměřila –2 až –3 stupně , v kruhu bez  sněhu  dnes ráno, když byl teploměr zakrytý hlínou v kruhu celou noc, a při otočení jsem ho hned i vyfotila, nechtěla jsem věřit svým očím, i proto, že teplota šla na vzduchu rychle dolů, ale bylo na něm +17,5 stupně.

Tak vysoká teplota mě velmi překvapila a každého, komu jsem o tom řekla,včetně majitelů. Tento jev se bude zkoumat, měl by přijet geolog,případně další odborníci,aby se zjistilo, pokud se to podaří, čím je tato záhada způsobena.

Kruh je v místě, kde dříve nestála zámecká budova, mohly tam ovšem kdysi stát nějaké jiné budovy, přesto bude zajímavé zjistit, co může způsobovat v hlíně na povrchu tak vysokou teplotu.

Uvidíme, co bude dál a co se podaří zjistit, všem , kteří by si mysleli, že je to nějaký reklamní tah nebo něco takového, doporučuji prohlédnout si pořádně přiložené foto­grafie.

Ke kruhu jsem si musela prošlapávat cestu sněhem,který mezi tím napadl na starší stopy max několika lidí, jinak o krohu skoro nikdo nevěděl a nechodil tam,místo je stranou běžné cesty.

Zjištěné další informace budeme postupně uveřenovat i zde.

Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
16. 2. 2010 19:52

Fotogalerie

Komentáře

4 komentářů

 1. Věra Fíková

  Tento kruh připomíná záhadou kruhy v letním obilí. Jak jsem slyšela, pokud se k těmto obilným polím přivede např. pes, tak zvíře je vyděšené, stáhne ocas mezi nohy a snaží se utéci. Nebylo by od věci vyzkoušet to i zde. Přivést psa, příp. více těchto zvířat, jak by se chovala. Určitě by to za zkoušku stálo.

 2. krasava

  Také jsem o tom už slyšela,,no v tomto kruhu se bez jakýchkoli známek strachu nebo nepříjemných pocitů postupně s velkou chutí a nadšením pohrabalo už několik různých pejsků, i proto jsem okolo udělala prozatimní plůtek, protože se jim dařilo vyhrabávat teploměry.

 3. KPUFO.CZ

  Je to houbový kruh. http://www.kpufo.cz/portal/view.php?…

 4. krasava

  Není to houbový kruh, to je jisté, dotázala jsem se bývalého člena mytologické společnosti a ten mi potvrdil, že si neumí představit jak by mohl kruh podhoubí v mrazech způsobovat v 17cm pod povrchem teplotu kolem +25 stupňů, toho žádný známý houbový organizmus není podle odborníků schopen.

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.