Vytvořili jsme při KNOFLÍKIÁDĚ II nový český rekord

Knoflíkový návlek který vidíte na fotografii se stal novým českým rekordem a komisař agentury Dobrý den potvrdil délku 4 416 metrů a počet navlečených kno­flíků 288 096, to jsou zatím nepotvrzené hodnoty našeho nového rekordu. SRDEČNĚ VŠEM KTEŘÍ SE ÚČASTNILI DĚKUJI

Poslední přípravy před Knoflíkiádou byly náročné, nakonec přišlo ráno 4.6. a „knoflíkování“ trvající celý rok vyvrcholilo. Na připravenou plachtu začali všicni,kteří byli ochotni pomoci rozmotávat nově navlečené knoflíky, loňský rekordní návlek se potom už jen přiložil. Mezi tím začali přijíždět stánkaři, přijel malinký i větší poník z farmy Skuhrov, kovář a další.

Všichni se na plochu před zámeckou věží vešli a krátce po 10 hodině jsme s Jirkou Hurychem,který akci moderoval druhou Knoflíkiádu zahájili. Při zábavném programu se připravovala aukce předmětů.které se podařilo získat, každý se mohl podívat na slunce,podepsané panem režisérem Z.Troškou i na reprodukci věnovanou do aukce Karlem Gottem. Přijel se podívat i štáb televize OIK,která u Knoflíkiády byla od samého začátku, panu kameramanovi se líbila moje knoflíková sukně, na kterou jsem stihla zatím přišít „pouze“ přes 530 knoflíků.

Knoflíkový tým,kterému později na výzvu pomohli i někteří návštěvníci se neuvěřitelně nadřel, rozmotávat knoflíkové návleky,které se do sebe umí nepříjemně zamotat nebylo nic jednoduchého a knoflíky jsou těžké, na plachtu se nakonec rozmotalo přes 300 kilo navlečených knoflíků.

Dopoledne vystoupili s velmi pěkným programem klienti z Anenské Studánky, country tance zatancovaly děti z Rudoltic, moc se líbily skladby,které zahrála kapela Makadam.Při programu si návštěvníci mohli prohlédnout práci kováře,který také vykoval krásný kovový knoflík se čtyřmi dirkami, byl jako předposlední knoflík návleku. Poslední,který přivezli z domova pod hradem Žampach je keramický.Oba jsou dost těžké a tak zůstanou na památku na Zámečku.

Bohužel nakonec nemohl přijet herec Jiří Krytinář,jeden z patronů, který těsně před akcí onemocněl, nakonec se mi podařilo domluvit,že by jako náhrada přijela Dáda Patrasová,která akci podpořila i věcnými cenami do soutěží a podepsala obrázky do aukce,bohužel den před akcí se vrátila z vystoupení s angínou a tak také nemohla přijet. Můžeme oběma popřát aby se brzy uzdravili.

Návštěvníkům se také líbilo vystoupení Mirka Kaplana,velice talentovaného mladého zpěváka,který si k svým 13 narozeninám nadělil a na Knoflíkiádě pokřtil své už druhé CD s názvem Díky Tobě,na kterém je 12 skladeb.Věnoval mi určitý počet nových CD, částka,za kterou se prodají je určena opět klientům z domova pod hradem Žampach na asistenční službu a já mu za to velice děkuji i jeho rodině za velkou a obětavou pomoc při přípravách akce.

Nakonec nepřijela ani další patronka,Mirka Zemanová,na její vyprávění o knoflících jsem se těšila, ale další patronka,modelka Romana Pavelková připravila s místními děvčaty vemi pěknou modní přehlídku,která se návštěvníkům líbila.Přivezla z Prahy šaty i značkové hodinky a na molu to všem děvčatům velice slušelo. Nakonec se přehlídky účastnila i Jana Černovská,další patronka,která si na začátku akce popovídala s moderátorem o přípravě na soutěže a jejím úspěchu na mistrovství světa v bodyfitness, kde se stala juniorskou mistryní světa v tomto sportu v r. 2010.

Po modní přehlídce už přijel bublinář,jehož vystoupení se líbilo už na prvním ročníku, letos naštěstí v době jeho vystoupení ještě moc nefoukalo a tak se návštěvníci mohli obdivovat obřím bublinám a děti vydovádět při bublinové školičce. Potom přišel i kouzelník a iluzionista s partnerkou,jehož vystoupení se také líbilo. Všichni se mohli svézt kočárem nebo si zastřílet na airsoftové střelnici nebo si něco koupit u výrobců a prodejců, děti si mohly zasoutěžit, vyzkoušely si malování perníku nebo výrobu korálkových šperků.

Na akci přijela i p.Pernicová,radní pardubického kraje, ráda jsem se s ní osobně poznala a ukázala jsem jí, v jakých podmínkách se snažím o oživení Zámečku,byla se podívat i na knoflíkovou záplavu v prvním patře i na to,že tam stále není ani omítka,ale návštěvníci i tak mají na co se podívat.Nyní rozhodně,protože tam mohou vidět i kočárek,na který děti s vychovatelkou z DD Znojmo nalepily neuvěřitelných 19 700 knoflíků.

Tato rarita bude na Zámečku vystavena do podzimu,v zimě se bude muset dát do suchého prostředí, nebo by se přes zimu ve vlhku zničila.

Při Knoflíkiádě byl vytvořen ještě jeden nový Český rekord, přihlásila jsem k pokusu své drátované vajíčko s pracovním názvem Tři v jednom, je to drátovaný žloudek, bílek, podskořápková blána a skořápka udrátované z celkem 102 metrů drátu z přibližně 4 900 smyček,největší vrchní vajíčko měří na délku  20 cm,šířku 14,7 cm a obvod je 49,3 cm, na výrobu žloudku a bílku bylo použito cca 580 skleněných perliček.Vajíčko bylo oficiálně přeměřeno komisařem agentury Dobrý den Michalem Juřičkou a je zaevidováno do databanky agentury Dobrý den. Ještě se v týdnu doladil zápis na certifikát a až z agentury přijde, bude vystaven i na Zámečku, s certifikátem nového Českého knoflíkového rekordního návleku.

 

                                                                                           kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
7. 6. 2011 3:24

Komentáře

Jeden komentář

  1. Irena Fuchsová

    Mrzí mě, paní kastelánko, že jste ve svém článku nad tímto mým komentářem, nezmínila deset mých knih, které jsme s panem nakladatelem Ondrászkem věnovali do aukce, která měla 4.6.2011 při této akci proběhnout. Slíbila jsem vám, že budu jedním z patronů, ale bohužel jsem se vám musela už před měsícem omluvit. V Činoherním klubu, kde napovídám, došlo k posunutí premiéry, takže jsme 4.6.2011 měli generální zkoušky a 6.6.2011 byla premiéra.
    Přeju vám mnoho úspěchů ve všech akcích, které budete v budoucnu pořádat. Irena Fuchsová.

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.