V Zámecké kavárně byl zkušební provoz

Konec roku 2009 byl na Zámečku rozhodně zajímavý. Po vybudování baru a doplnění zařízení byl 21.12. zahájen zkušební provoz kavárny .Otvírací by byla PO-SO od 14.00–22.00 hod a NE 14.00–20.00 hod. Návštěvníci se přicházejí přesvědčit o tom, jak se přízemí podařilo opravit a může vřele sloužit turistům i hostům z blízkého okolí. Přijel se s  mikrofonem podívat také Filip Novotný z Českého rozhlasu Pardubice, který 28.12. opět natáčel v Rudolticích, tentokrát na faře a v kostele příspěvek do dalšího dílu Rozhlasového posvícení, který se bude vysílat 10.1. v 12hod a repriza pořadu bude v úterý 12.1.v 19hod.

 

Po zajímavém povídání o historii i současnosti obce s kronikářkou p.Macháčkovou a jedním z pamětníků a o historii a současnosti Rudoltické fary i kostela s p. Macháčkem jsme se rozjeli i na Zámeček. Po červnovém natočení dílu do pořadu Českého rozhlasu Toulky naším krajem jejich šéfredaktorem Tomášem Klementem, který přijel  přesně 11.6., den po začátku oprav přízemí byl tak Český rozhlas v kavárně i v době zahájení zkušebního provozu. Rozhovor s provozovatelem kavárny J.Loskotem jsem doplnila ještě historickými údaji o provozu zámecké restaurace v dřívějších dobách, na několik dotazů o provozu odpověděla i p.M.Hegerová, povídali jsme si chvíli o kavárně a po podpisu do zámecké kroniky tento naštěstí velmi trpělivý redaktor odjel.

 

Audiozáznam všech prozatím redaktory Českého rozhlasu o Zámečku natočených  pořadů je možno si poslechnout i na internetových stránkách Českého rozhlasu, půl hodinový díl Toulek naším krajem a prohlídky celého Zámečku je na: www.rozhlas.cz/…bice/toulky/, na stránkách stačí sjet dolů a najít článek o červnové návštěvě a záznam úspěšného dílu o Novém zámku vysílaný 17.6.09, který si p.Tomáš Klement ještě vybral jako své nejlepší Toulky v r.2009 a byl opakovaně vysílán v září, což mě samozřejmě velmi potěšilo, bylo to tenkrát mé první vystoupení před mikrofonem.

 

Zámeckou kavárnu před Novým rokem navštívila také skupina Lanškrounských turistů, kteří si tak poprvé mohli vyzkoušet posedět a odpočinout na své oblíbené trase vedoucí přes Zámeček.

Přes nepříznivé počasí posledních dní roku 2009 si kavárnu prohlédli i další návštěvníci z Lanškrouna, Rudoltic i okolí a už se všichni těší na příjemné posezení  při dalších akcích na Zámečku v příští sezoně.V novém roce bude možné i konání soukromých oslav, které se budou po dořešení zázemí konat jak v samém objektu věže, tak i na venkovní terase.

Dotazy o provozu kavárny zodpoví provozovatel  na tel: 775 925 722.

 

Začalo se pracovat na úpravách vedlejší místnosti, kde bude jednak zázemí kavárny a kde také vznikne v přízemí nového přístavku druhá hostinská místnost pro přibližně 30–35 hostů, v patře přístavku se později vybuduje tolik potřebná kuchyň a potom konečně po dlouhých letech bude mít Zámeček zase pořádnou restauraci pro návštěvníky.

 To je však ještě jak se říká hudba budoucnosti, zatím si návštěvníci už budou moci při svých výletech na Zámecký vrch posedět a zahřát se před další cestou v kavárně, kde si při tom také mohou prohlédnout na velkoplošné televizní obrazovce prezentaci přes 430 fotek o všem, co se v r. 2009 na Zámečku dělo, o akcích, úpravách okolí i postupu oprav přízemí. Prezentace je také doplněna několika obrázky okolní přírody včetně fotografie která se umístila na 1. místě ve fotosoutěži obce Rudoltice i fotografie která byla vyhodnocena na 3, místě v soutěži „Podívejte se na Pardubický kraj Vaším objektivem“pořádané Destinační společností Východní Čechy, všech 15 vyhodnocených snímků z kterých vznikla putovní výstava bude v letošní letní sezoně vystaveno na Zámečku.

Pokud prezentace z nějakých důvodů neběží je možno požádat provozovatele o její spuštění.

 

V kavárně proběhla soukromá oslava Silvestra a nyní se už začínají přípravy na letošní sezonu, která bude počtem chystaných akcí zatím jistě nejzajímavější, doufáme že se podaří na vše co se připravuje sehnat také potřebné finanční prostředky a sponzorskou pomoc a pro návštěvníky připravit zajímavý a bohatý program na celou sezonu.

 Připravuje se také výroba nových informačních materiálů o Zámečku a pro návštěvníky se snažím zajistit i výrobu nových zajímavých zámeckých suvenýrů, doufám že se to podaří.

 

Majitelé Zámečku by také rádi letos pokročili v budování rozhledny v samém vrchu věže, kde by se návštěvníkům naskytl nádherný pohled na panorama Orlických hor.

 

Na závěr bych chtěla popřát všem, kteří nám jakkoli pomohli a pomáhají v Novém roce vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a úspěchů a také poděkovat všem sponzorům, kteří svými příspěvky umožňují zajistit pro návštěvníky zajímavý program při pořádaných akcích.

nebo výrobu informačních materiálů, provedení nutných úprav ve věži, sklepení i okolí atd…

Každému kdo Zámečku jakkoli přispěje patří opravdu srdečný dík, sponzorům nabízíme i zajímavé možnosti prezentace jejich firmy a doufáme že společnou spoluprací zajistíme pro všechny návštěvníky Zámečku příjemné prostředí a pěkné zážitky i v tomto roce.

 

Vše nejlepší do Nového roku 2010                                                                                                                                              ­kastelánka Krasava Šerkopová s majiteli MgA. Přemysl Kokeš a Mgr. Jiří Vávra

                                                                                       

 

 

 

 

 

 

Krasava Šerkopová
6. 1. 2010 4:35

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.