Rudoltický Zámeček přivítal 8.3.už 20 000 návštěvníka

Letošní osmý březen bude zapsán v návštěvní knize Zámečku jako den,kdy jsem přivítala jubilejního návštěvníka. Stala se jím paní Antonie Novotná  ze Šumperka, která s dalšími 31 návštěvníky přijela se zájezdem který pořádala agentura Comfort Tour na Zámeček.

Tentokrát náhoda přála tomu pravému, protože paní Antonie ví o sbírce knoflíků na další Český rekord a při své návštěvě jich donesla od důchodců ze Šumperka přes 9 kilo, které se jí podařilo shromáždit od podzimu, kdy poslala také přes 9 kilo knoflíků do zámecké sbírky. 

Paní Antonie se také podílí na zajištění provozu rozhledny v Šumperku, proto ji trochu mrzelo, že z oken třetího patra nebylo tentokrát vidět do okolí, jen jak chumelí.

Měla radost z dárků, které jsem pro jubilejního návštěvníka měla připravené a prohlídku si užívala i celá skupina ze Šumperka. Ani chladné počasí a sněžení paní Antonii neodradilo, přesto že se mi svěřila,že když viděla jak znovu chumelí moc se jí na výlet nechtělo, ale i kvůli knoflíkům se nakonec na cestu vydala a nelitovala.

 

Zámeček od slavnostního otevření 7.7.2007 navštívily nejméně další 3000 neregistro­vaných návštěvníků, ale přesný počet není znám, registrovaných nyní už přes 20 000.

 

Letošní rok je na jubilea bohatý, protože 7.7. oslavíme 300 leté výročí od postavení zámku a předání staviteli při oslavě 25.6.1712 knížatům Lichteinstenským k dokončení a užívání.

Oslavíme také na den přesně 5 let od zahájení současného provozu a pokud bude v Londýně uznán tak i vytvoření nového světového rekordu-Nejdelšího knoflíkového návleku.

 

Zámeček znovu dokázal, že i přes nelehkou situaci a překážky ožívá a stává se místem,které je pro návštěvníky zajímavé a má jim při prohlídce co nabídnout i mimo sezonu.

Ve věži i sklepení je několik výstav, které se doplňují a vznikají i další, na které se mohou návštěvníci v letošním roce, který bude jistě zajímavý těšit.

 

                                                                                                     K­rasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
13. 3. 2012 6:55

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.