Romantické jaro na Zámečku

I po letošní dlouhé a na sníh bohaté zimě Zámeček ožívá.

Návštěvníci se hlásí nejen na prohlídky. I když je ve věži ještě zima a ve sklepení 5 stupňů, návštěvníkům se prohlídka při svíčkách a tajemné atmosfeře rozsáhlých sklepení líbí.V dubnu se mi ozval jeden mladík z Lanškrouna, že by rád na Zámečku požádal svoji nastávající o ruku.Když si prohlédl všechny prostory, shodli jsme se na tom,že v jednom sklepním sále to bude nejlepší, svíčky navodí tu správnou atmosferu a za rohem už bude na překvapenou snoubenku,která do poslední chvíle nic netušila čekat stolek s růžemi. Vše jsme připravili a podařilo se k naprosté spokojenosti všech, tak Zámeček posloužil po svatebním obřadu a Zlaté svatbě i k žádosti o ruku.

Letos je sice občerstvení uzavřeno a je potřeba s tím počítat, přesto Zámeček stále láká skupinky turistů i jednotlivce a může jim nabídnout zajímavou prohlídku. Občas někdo donese i knoflíky a tak se jejich originální sbírka stále pomalu rozrůstá a přispívá k zajímavostem prohlídky.

Zábavné akce na Zámečku letos sice také z různých důvodů nebudou, i tak je stále místem pro turisty a milovníky památek zajímavým.

Na prohlídku je třeba se domluvit telefonicky na č. 776 642 277, nebo e mailem: kastelankazam@seznam.cz

 

Krasava Šerkopová
20. 4. 2019 3:52

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.