Rok 2012 začíná zajímavě,premierou videoklipu a v Londýně se rozhoduje výsledek pokusu o světový rekord

Nejdříve velice děkuji všem, kteří podpořili Zámeček, akce a další projekty a přeji hodně spokojenosti,pohody a hlavně zdraví v nadcházejícím roce a doufám, že se při vzájemné spolupráci podaří zajistit pěknou oslavu letošních výročí Zámečku.

 

 

Když řeknu, že dělám kastelánku, lidé si často myslí, že v zimě, když se neprovází nemám co dělat. Opak je ale pravdou, protože jsou v plném proudu přípravy na další sezonu, která bude rozhodně zajímavá.V letošním roce na Novém zámku u Lanškrouna oslavíme hned dvě výročí. Zámek byl dostavěn a rodu Liechtensteinů předán k užívání v létě roku 1712,letos bude tedy 300 leté výročí, i když se dochovala jen část původního zámku.

Po částečné opravě byl zahájen současný provoz 7.7.2007, letos to bude 7. července, kdy bude „zámecká oslava“ přesně pět let od otevření Zámečku pro veřejnost. Kromě toho stále probíhají dlouhodobější projekty, jako je v rámci charitativní akce Knoflíkiáda získání prostředků na asistenční službu pro sedm zdravotně handicapovaných klientů z domova pod hradem Žampach. Od prvního května loňského roku se podařilo do konce roku získat pro tyto klienty díky hodným lidem velmi pěknou částku 112 615 korun. Všem, kteří jakýmkoli způsobem přispěli patří velký dík. 

 

 

Tím to však zdaleka nekončí, požádala jsem ředitelství domova, aby vybrali něco, co by sloužilo jejich klientům dlouhodobě, a co by v domově bylo k trvalému užitku. Protože v domově žijí i malé děti a zatím nebyly prostředky na vybudování a hlavně vybavení dětského hřiště, budou další prostředky získané od 7. února použity na vybudování hřiště. Čím více prostředků se podaří za příštích pět měsíců získat, tím lepší hřiště vznikne a budou ho moci využívat klienti i návštěvníci domova.Vybavit hřiště dřevěnými prvky, klouzačkou, houpačkami, prolézačkami a třeba i domečkem či altánkem není zrovna levné, je třeba získat nejméně 30 000, čím více tím lépe.Doufám, že se třeba podaří najít výrobce zařízení dětských hřišť, který by domovu byl ochoten poskytnout slevu na vybavení hřiště, každá pomoc je vítaná. Kdo by chtěl, může pomoci zasláním jakékoli částky na darovací účet domova, u vkladu na hřiště uvést variabilní symbol 7777, číslo darovacího účtu domova u Ge Money Bank je 10006–102125664/0600, je uvedeno i na stránkách domova v Žampachu www.uspza.cz., kde jsou i další informace o využití získaných prostředků.

Při zámecké oslavě sedmého července proběhne závěrečná aukce a sbírka bude ukončena slavnostním předáním symbolického šeku s celkem získanou částkou řediteli domova.

 

 

Na Zámečku se sešlo v rámci tvorby Českých rekordů a pokusu o rekord světový opravdu velké množství knoflíků. Vznikl knoflíkový návlek dlouhý 4 416 metrů, který se stal novým Českým rekordem a nyní se v Londýně jedná o přiznání či zamítnutí vytvoření světového rekordu. Ještě nikdo ve světě se před tím o takový rekord nepokusil, byla vytvořena nová kategorie světového rekordu. Přípravy a průběh pokusu daly opravdu hodně práce a jsem moc zvědavá, jak pokus o rekord dopadne.V každém případě budou mít návštěvníci Zámečku možnost si prohlédnout knoflíkový návlek, na kterém je 288 094 knoflíků. Zatím byl uložen v pytlích a nyní jsem ho začala zpracovávat tak, aby mohl být celý vystaven v jednom z výklenků, spolu s informačními materiály a fotografiemi z průběhu jeho výroby, která trvala rok.

Sešlo se i velké množství volných knoflíků, z těch nejzajímavějších vznikne nová výstavka knoflíkových kuriozit, ostatní jsou po roztřídění vystaveny a při třetím ročníku Knoflíkiády proběhne další pokus o Český rekord, komu doma knoflíky přebývají, může je stále ještě poskytnout, v Lanškrouně je sběrné místo v infocentru, v Rudolticích na poště, nebo je možno knoflíky poslat poštou, adresa je : Krasava Šerkopová PO Box 104, 563 01 Lanškroun, zájemcům sdělím podrobnosti na tel: 776 642 277.

Později budou knoflíky i různě využity, na výrobu koláží nebo při soutěžích i jinak,vzniká z nich postupně zajímavá a unikátní výstavka, kterou si už nyní návštěvníci rádi prohlíží.

Musím přiznat, že jako malá jsem si velmi ráda hrávala s knoflíky, které mívala maminka uložené v krabičce na šití, asi mi to zůstalo dodnes. Je ale pravda, že sbírání knoflíků a pokusy o rekordy pomáhají získat prostředky na charitní účely a to je hlavním cílem.

 

 

Prostory zámecké věže a zajímavá zákoutí ve sklepení poskytují různé možnosti využití.

Kromě první svatby proběhlo v posledních dvou letech také profesionální focení a natáčení videoklipu.

Jsem zvědavá, jaké další využití prostředí které Zámeček nabízí se objeví nebo co se na Zámečku bude natáčet příště, to ukáže čas, v každém případě když se mě někdo zeptá, jak se mám odpovídám na tuto otázku že zajímavě, protože tak to opravdu je, rozhodně se ani v zimě nenudím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krasava Šerkopová
28. 1. 2012 6:28

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.