První snoubenci si řekli na Zámečku své ANO

V sobotu 18.6. odpoledne se v druhém patře zámecké věže vydali na společnou cestu životem první snoubenci, Anna Smutná z Prostějova a Lukáš Dostálek z Dolní Čermné.K obřadu jim zahráli lanškrounští pištci a proběhl ve vlastnoručně snoubenci vyzdobeném sále.  V kastelánském kostýmu jsem podala prstýnky a prvním manželským polibkem obřad skončil.Před věži svatebčané a hosté utvořili velké srdce, které si fotografové vyfotili z okna a pak se novomanželé podepsali i do zámecké kroniky,kde je i jejich svatební oznámení.

Všichni svatebčané se po fotografování odebrali do altánu,kde byla připravena vyzdobená slav­nostní tabule a spousta dobrot. Přijela kapela STOFKA z Mo­ravy, která hrála k poslechu i tanci. K večeru se ochladilo a pršelo, proto se všichni přestěhovali do zámecké kavárny,kterou jsme připravili na tuto možnost a v oslavě se pokračovalo v příjemném prostředí až do ranních hodin. Tancovalo se, ženich si zatancoval i se svými kolegy z tanečního souboru,kteří ho překvapili a přišli v krojích.

Protože zatím není možné na Zámečku uvařit, kompletní servis zajistili provozovatelé restaurace Na Horách z České Třebové, kteří i přes zatím provizorní podmínky v zázemí kavárny zajistili pro všechny výborné jídlo i další občerstvení.

Když jsem s při přípravách snoubenců zeptala proč se rozhodli míti  svatební obřad na Zámečku, odpověděli že je zaujalo neobvyklé a originální i romantické pros­tředí které v zatím stále neopraveném Zámečku je a to měli pravdu. Když jsem mluvila se svatebními hosty, říkali že se jim obřad v tomto prostředí líbil a bylo to zajímavé a i hostina pod altánem a později posezení v kavárně bylo pěkné a příjemné a na Zámečku se jim líbilo, většina zde byla poprvé.

Novomanželům všichni srdečně přejeme hodně štěstí, spokojenosti a společný život plný lásky a porozumění.

Byla to na Zámečku první svatba, jistě však nebyla poslední.

Krasava Šerkopová
21. 6. 2011 6:57

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.