První prezentace v nové kavárně na Zámečku

V pátek,13.lis­topadu byl pro Zámeček rozhodně významný den.

V opravené a téměř úplně zařízené přízemní kavárně se konala zajímavá prezentace jedné z možností využití Zámeckého vrchu v budoucnosti, jejíž příprava trvala čtyři měsíce a stála p. Kokeše i p.Vávru, kteří jsou majiteli Zámečku spoustu času a úsilí. Navíc ji připravovali v době, kdy byli zároveň vystaveni nechutnému útoku a bezdůvodnému osočování v tisku,kde jim byly podsouvány naprosto neobjektivní záměry a čtenáři byli tak nepravdivě a zkresleně informováno o jejich případných plánech využití lokality na Zámeckém vrchu.

Proto je opravdu škoda, že přes to, že byli pozváni všichni členové Lanškrounského zastupitelstva,se na jejich prezentaci nepřišla podívat i jeho opoziční část, jejíž členové by tak měli možnost se na vlastní oči přesvědčit o tom, že majitelé i nadále počítají s využitím a programem převážně pro rodiny s dětmi a další návštěvníky ze širokého okolí a chtějí jim nabídnout i netradiční možnosti zábavy.A měli by také možnost otevřeně říci svůj názor.

Díky velké obětavosti všech zúčastněných, i všech, kteří nezištně poskytli svoji pomoc, i díky majitelům, kteří plánování a zajištění oprav už věnovali veliké úsilí i spoustu finančních prostředků měli všichni možnost se přesvědčit, jak se podařilo opravit a zařídit přízemní místnost, kde bude prozatím kavárna s občerstvením, dokud nebude dobudována kuchyně.

Nebýt i úsilí provozovatele občerstvení a jeho pomocníků, kteří často pracovali na opravách přízemí dlouho do noci nepodařilo by se v poměrně krátkém čase vytvořit v přízemní místnosti po více než 50 letech chátrání kavárničku, která bude v pravidelném provozu, po dokončení dalších potřebných úprav a vybudování baru. Pokud vše půjde dobře, měl by být pravidelný provoz zahájen ještě v letošním roce. Zámeček se konečně dočkal opravy a využití zatím alespoň části přízemí, kde bývala hospůdka od r.1802.

V kavárně bude možnost pořádání různých soukromých oslav i akcí pro veřejnost, včetně zajištění hudebních i jiných vystoupení, různých besed,seminářů, a dalších zajímavých programů. Blízko Lanškrouna tak postupně vzniká další místo pro různé kulturní využití pro.všechny, kteří budou mít zájem. Informace o provozu budou i na těchto stránkách a v rubrice restaurace bude umístěno více fotek a komentářů o postupu oprav a budování kavárny ze které v budoucnu vznikne po vybavení kuchyně zámecká restaurace. K.Š.

Krasava Šerkopová
15. 11. 2009 13:07

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.