Proběhla další etapa průzkumu podzemí

V mrazivém ledovém větru  jsem  dopoledne 23.1. přivítala další skupinu badatelů, kteří mají jako svého koníčka prozkoumávání podzemních prostor už víc než čtvrt století. Někteří přijeli opět z Prahy a jejího okolí. Vše jsem od prosince domlouvala s panem L.Haškem, s kterým přijeli jeho přátelé, i Petr Matura, který se účastnil pozimního průzkumu se skupinou pana Drbohlava. Přijela také badatelka Jitka Lenková, autorka vloni vydané knihy Tajemná místa Česka a Petr Paulů, členové skupiny mají bohaté zkušenosti i potřebné přístroje.

Byly použity různé metody měření, termokamera. je docela spolehlivá metoda, jak podzemí odhalit, i když záleží na různých faktorech. Výsledky nebyly průkazné na žádném z měřených míst na rozdíl od předchozích průzkumů. Magnetometre odhalila spoustu  železných úlomků všude kde byla použita, většinou hřebíků. Odporová metoda je něco jako georadar, i když na dutiny je možná i lepší. Metoda pracuje úplně na jiné principu i když výstup je podobný měření georadarem. Je to sice pomalejší metoda,ale mívá spolehlivé výsledky, které budou co nejdříve vyhodnoceny.

Paranormální aktivitu měřila paní Lenková ghostmetrem, jehož stupnice se opakovaně v některých místech sklepení i věže červeně rosvítila, a tím tuto aktivitu opět prokázala. Na některých místech použité metody ukazovaly neobvyklé hodnoty, až budeme znát konečné výsledky, budeme vědět víc. Rozsáhlé prostory nelze proměřit za jeden den, zaměřili jsme se na místa, která už při minulých měřeních vykazovala odchylky a na konečné výsledky jsme všichni zvědaví, i když jsme byli pořádně promrzlí, byl to přínosný a zajímavý den Je to další krůček za poznáním minulosti Zámečku. Tato skupina v průzkumu bude pokračovat na jaře, až sejde sníh a bude tepleji a na měřením vytipovaných místech se použijí i další metody.Dá se říci,že Zámeček ani v zimě nespí, i prohlídka je po domluvě na 776 642 277 možná a zájemci o večerní posezení v kavárně se mohou zastavit podle současné provozní doby.

Autoři fotografií: Zdena Ledlová, Vladimír Provazník, Krasava Šerkopová,

Krasava Šerkopová
25. 1. 2017 9:21

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.