Jsme na konci roku 2011

Když jsem na jaře slíbila že se pokusím získat pro sedm klientů z domova pod hradem Žampach nejméně 77 000 korun na asistenční službu, říkali mi, že se to nemůže podařit, že to je moc velká částka. Nyní se ukazuje, že když se chce,tak se dílo podaří a vypadá to, že bude získána částka dokonce ještě daleko větší. Ke dni 7.12.2011 byla částka která se po částech dopravuje do Žampachu 55 399 korun. A to není zdaleka vše. Nečekaný sponzor slíbil další velmi pěknou částku přidat, až přijde na účet domova,významě se získaná částka zvýší.

To, jak Tomáš, jeden ze sedmi klientů dokáže malovat hlavou zaujalo i media, regionální televize OIK o něm natáčí dokument. Natočila v domově i zprávu, na kterou je možno se podívat pod následujícím odkazem:  http://www.oik.cz/view.php?…, je tam článek a pod ním i videozpráva.

Vyšly i články v tisku, na článek který vyšel v Orlickém deníku a kde jsou souhrnné informace je možno se podívat pod následujícím odkazem:

http://orlicky.denik.cz/…l-tomas.html

S Tomášovými obrázky byly vydány pohlednice, sedm druhů, celkem 1500 pohlednic vážilo skoro osm kilo, Tomášovi jsem je dovezla do domova ukázat a měl velkou radost. Pohlednice se líbí a prodávají a tak se získávají další prostředky pro Tomáše i ostatní.

Začíná se připravovat „Zámecká oslava“ která bude příští rok 7.7.2012, oslavíme 5 let provozu Zámečku, 300 leté výročí od dostavění zámku a pokud bude uznán tak i vytvoření úplně nového světového knoflíkového rekordu.Také bude aukcí ukončeno získávání prostředků pro klienty z domova v Žampachu a zástupcům domova slavnostně předán symbolický šek na celkem získanou částku, která bude jak doufám co největší.

Zatím je domluveno vystoupení šermířů,kejklířů, dětí z hudební školy Píšťalička, westernové dovednosti opět přijede ukázat skupina Bleskového Jacka, jehož vystoupení se dětem i dospělým vždy velice líbí.

Další program této akce bude postupně upřesňován i zde,

Zámecká věž nyní tak trochu osiřela, přes zimu zůstane uzavřená, ale na jaře opět bude připravena pro návštěvníky. Jak to bude s provozem občerstvení se zatím neví, provozovatel nyní není žádný, snad se tato situace příští rok zlepší. Výstavky ve věži se budou doplňovat a i ve sklepení by měla příští rok být opět výstava zajímavých obrázků. Co vše se na Zámečku objeví nového budou moci návštěvníci sami posoudit od začátku května,kdy se zahájí opět pravidelný provoz.

Nyní na sklonku letošního roku bych chtěla velice poděkovat všem,kteří jakýmkoli způsobem pomohli , ať s knoflíkovým rekordem, tak sponzorským darem nebo jinak podpořili moji nelehkou snahu Zámeček oživit a pomoci potřebným.

Přeji všem krásné prožítí blížících se vánočních svátků a hodně zdraví a spokojenosti v následujícím roce 2012.

Krasava Šerkopová
13. 12. 2011 3:00

Fotogalerie

Komentáře

2 komentářů

 1. Eva Macháčková

  Dobrý den,
  ráda bych zakoupila pohlednice od Tomáše, jen nějak nemohu najít jak.
  Poradíte?

 2. Krasava Šerkopová

  Dobrý den
  Omlouvám se že jsem dříve nereagovala,konec roku byl naprosto hektický a nyní se toho také hodně děje.
  Pohlednice od Tomáše je možno zakoupit u mého stánku na nádraží v České Třebové v Po,St a Pá, nebo Vám je mohu poslat na adresu, kterou můžete napsat na můj e mail:kastelankazam@seznam.cz., případně se můžeme domluvit.
  s pozdravem Krasava Šerkopová

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.