Připravuje se průzkum záhadného teplého kruhu

V současné době stále provádím předběžné měření teploty, i v různých hloubkách pod povrchem. V hloubce kolem 7cm bylo opakovaně naměřeno +18 stupňů, i když byla okolní teplota ovzduší stabilně pod nulou.Ve stejném místě v hloubce zhruba 17cm jsem na teploměru 2× viděla +25 stupňů, fotograficky se mi povedlo zdokumentovat +22 stupňů, protože po vytažení než se teploměr očistí aby bylo vidět kolik ukazuje teplota velmi rychle klesá. Hlouběji už se zatím pouštět nechceme, stejně je v tom místě pískovcový kámen, jistě pozůstatek po bourání zámku.

 

Bohužel nám měření stále komplikují neukáznění návštěvníci, kteří i přes to, že jsem kolem udělala prozatímní plůtek a označila zákazem vstupu, ho nerespektují a nejen že do kruhu šlapou i v místech, kdy jsou teploměry uložené, ale také je vyndávají, podívají se kolik je naměřená teplota a pak ho jen tak zastrčí na povrchu. Já si ale třeba před tím zapíši naměřenou teplotu v určitou hodinu a za 6 hodin bych se chtěla podívat znovu, jenže mezi tím se ocitne teploměr na povrchu.Doufám, že už se to nebude stávat, i proto sem naměřené nejvyšší hodnoty píši, a řekla jsem je i reportérům, aby to bylo známo a nikdo neměl důvod teploměry manipulovat.

 

Připravují se  různá další měření  a testy, i proto je třeba aby se do kruhu nešlapalo, když se neví jaký měřicí přístroj by se třeba mohl i poškodit, když bude umístěn mělce pod povrchem.

 

Na místě se bylo podívat už několik proutkařů a senzibilů, byla provedena některá měření, výsledky se zpracovávají a při dalších průzkumech poslouží k ucelenějšímu přehledu o této záhadě.

 

Když jsem odpovídala v on line rozhovoru na Tn – cz na různé otázky, překvapilo mě že si někdo může myslet, že jsme to nějak –jak?- udělali schválně,

tomu bych vzkázala že kdybych jen tušila co kvůli tomu všechno podstoupím, tak bych o zveřejnění asi ani nestála. Máme všichni úplně jiné plány jak dát lidem o Zámečku vědět, připravujeme na sezonu různé akce a informační materiály a mě osobně tato záhada  ať je to všechno sebevíc zajímavé vlastně od příprav zdržuje. A v tomto počasí není nic příjemného neustále chodit nebo stát venku v  promočených botách, takovýto nepraktický způsob bychom si rozhodně nikdy ani nevymysleli.

 

Chtěli jsme jen ostatním ukázat co vše se může v přírodě vyskytnout a sami jsme zvědavi na příčinu, ať už to bude něco běžného nebo něco zajímavého, nebo se ji určit nepodaří. Dnes mi jeden pán, který se přijel podívat protože se podobnými jevy zabývá už dlouhá léta říkal, že se na různých anomáliích s tak vysokou teplotou v půdě mělce pod povrchem ještě nesetkal.  

Na přiložených fotografiích je vidět na teploměru 20 stupňů, i když při vytažení tam bylo o tři stupně víc, než se očistil od hlíny aby byl vidět tak teplota klesla. 

Uvidíme na co se nakonec přijde nebo třeba nepřijde, v každém případě se letos na Zámečku nenudíme.

                                                       kastelánka 

 

Krasava Šerkopová
19. 2. 2010 22:51

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.