Pokus o knoflíkový rekord zaujal i TV Nova

Přípravy na pokus o knoflíkový rekord zaujaly i televizi Nova a tak se na Zámeček přijel 30.7. podívat i reportér p. Brzek s kameramanem, kteří natočili o přípravách reportáž, která byla vysílána v odpoledních televizních novinách.

Radek, který knoflíky se svými sourozenci také navléká přinesl svoji poslední navlečenou šňůru a také před kamerou nebojácně předvedl, jak se knoflíky navlékají. Ukázali jsme také, jak se navlečené knoflíky když je děti doručí dále na Zámečku zpracují tak, aby vznikl dlouhý „knoflíkový had“ jak ho trefně pojmenovali ve zprávách. Doufám, že za tři týdny,které do akce zbývají se „knoflíkový had“ ještě o hodně knoflíků prodlouží, aby vznikl pěkný nový český rekord, který bude komisařem agentury Dobrý den do knihy rekordů zaznamenán, pokud budou správně dodrženy všechny podmínky tohoto zámeckého pokusu o knoflíkový rekord. Na to, jak to nakonec dopadne se možná přijede zase podívat s kamerou i štáb TV Nova, zajímá to nejen nás,ale i diváky a posluchače radia Černá Hora i Českého rozhlasu Pardubice a čtenáře tisku, jak dlouhý a s kolika knoflíky zámecký " had" nakonec bude. Nyní váží kolem 13 kg, uvidíme kolik ještě přibere, čím více tím lépe, ten dietu držet opravdu nemusí.

 Domluvila jsem s firmou­ Kittec z Pros­ťějova, která vyrábí pece na vypalování keramiky, že se akce také její zástupce účastní, a možná se podaří dokonce že by podobnou pec, kterou si zástupci školy z nabídky předběžně mohou vybrat přivezla na akci přímo ukázat.Každý by tak viděl, na co půjdou prostředky z aukce různých zajímavých předmětů. Ještě se musí domluvit různé podmínky, ale snad se vše podaří zajistit.Na dvě fotografie pecí podobných parametrů jaké škola potřebuje se můžete podívat ve fotogalerii k tomuto článku.

Děkuji velice všem, kteří mi s realizací pokusu o rekord a zároveň pomoci dvěma speciálním školám, které potřebují prostředky na keramickou pec a ozdravný pobyt pro děti pomáhají, jak s knoflíkovým hadem, tak i jakkoli jinak, s přípravou akce a její realizací, nebo sponzorsky přispějí na náklady této celodenní charitativní akce, která bude už za 22 dní.Všechny, kteří se chtějí nejen pobavit na Knoflíkiádu 21.8. srdečně zvu.

Dnes na Zámeček odpoledne při­jedou rockové kapely, protože proběhne druhý ročník Iron Festu, podium už je připraveno a doufáme, že akci bude přát i letošní nevyzpytatelné počasí a posluchači si přijdou na své. Některé z kapel byly v na prvním loňském ročníku, ostatní přijedou poprvé, doufám že se všem bude na letošním ročníku líbit.

Krasava Šerkopová
31. 7. 2010 8:21

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.