Pohodové Country odpoledne na Zámečku se vydařilo a ještě pomohlo potřebným

 

 

Připravovat v letošním mokrém létě akci venku když neustále hrozí déšť je sázka na 13, naštěstí v sobotu 13.8. bylo jen několik přeháněk. Jedna z nich přišla však v nepravou chvíli a protože to vypadalo,že bude pršet déle,a návštěvníci odejdou, pořadatel akce,zámecký hostinský V.Skalický  nakonec odvolal druhou kapelu,Šutr z České Třebové,i když to jeho i ostatní mrzelo, nedalo se však nic jiného udělat. Naštěstí pršet po nějaké době přeci jen přestalo a kapela Fofr hrála déle, za to všem jejím členům děkujeme. Jirka Hurych si kromě moderování a vyvolávání předmětů v aukci také zahrál a zazpíval a tak se návštěvníkům, kteří se přišli pobavit program podle ohlasů líbil.

 

Nejzajímavějším předmět v aukci

 

Přijeli se podívat také zástupci Domova pod hradem Žampach, pro jejichž sedm klientů byl příspěvek z aukce určen na asistenční službu.

Aukce probíhala celé odpoledne v přestávkách mezi písničkami, dražba některých věcí měla zajímavý průběh, třeba půlmetrové tužky, několika krásných plyšáků a hlavně nejzajímavějšího předmětu. 

Tím se stal velmi pěkný obraz části pivovarského náměstí v Lanškrouně, namalovaný členem kapely Fofr z Lanškrouna, Hostimilem Tomáškem protože jsem kapelu na poslední chvíli poprosila o nějaký předmět do aukce. Přetahovali se o něj dva zájemci a přihazovali až se obraz vydražil za pěkných 1 500 korun.Šťastným majitelem se stal lanškrounský podnikatel Bohuslav Pacovský, který si obraz prý pověsí do kanceláře ve svém podniku, který má blízko vyobrazeného místa. Autora velice potěšilo, že díky jeho obrazu přibyla do kasičky taková pěkná částka.

 

Neobvyklý návštěvník zaujal i děti

 

Návštěvníci se bavili při poslechu pěkných písní i při aukci, o zajímavé zážitky také nebyla nouze. Všechny nás překvapil návštěvník, který přišel s tříletou krajtou omotanou kolem krku, zájemci si ji mohli pohladit a někteří i dát kolem krku. Krajtě se také velice líbila kamera televize OIK, mediálního partnera akcí na Zámečku jejíž štáb se také přijel podívat, prohlížela si ji úplně zblízka a tak získal kameraman jistě nečekané ale zajímavé záběry.

Ráno mi přišla zpráva že nemohou přijet objednaní koně, ale náhodou děti o svezení na koních nepřišly, protože přijeli na dvou koních na Zámeček na pivo jiní chovatelé, z Ostrova a tak se všichni zájemci přece dočkali a mohli se  povozit a koně si pohladit. Pro děti byly také připraveny soutěže ve kterých si mohly vyzkoušet svoji obratnost, postřeh a šikovnost, nebo si třeba jen malovat.

Výsledek aukce přesáhl očekávání

 

V podvečer aukce skončila a celkem se za prodané předměty utržilo 3 401Kč a já jsem z prodeje pohlednic malovaných hlavou Tomášem Rybičkou, jedním ze sedmi klientů pro něž je příspěvek určen na asistenční službu a při prodeji dřevěných dekorací od Knoflíkiády II ,která se konala 4.6. nasbírala rovných 2 300 Kč. Rovných 700 Kč pak získala na akci hudební školy Píšťalička z Třebovic milá p.učitelka Tereza Červinková, která tuto částku věnovala pro Žampach. Zástupci domova jsme předali celkovou částku 6 401 korun. Všechny předměty, které se v aukci neprodaly převzal také a půjdou do prodeje před vánoci při akci kterou budou v Žampachu pořádat.Jejich prodejem získají tak další částku a zase se přiblíží k celkové sumě 77 000Kč, kterou bych pro jejich sedm klientů ráda získala.

 Dále se budou vydávat a prodávat pohlednice s obrázkem Zámečku který Tomáš Rybička namaloval hlavou, tak bude příspěvek stále přibývat. Ráda bych získala sponzorskou pomoc na vydání souboru sedmi pohlednic podle obrázků od talentovaného Tomáše Rybičky, a jejich prodejem by se zajistila část příspěvku pro něj na asistenční službu.

 

Pěkné rozloučení s létem a pozvání

 

K večeru po odjezdu kapely i moderátora náš oblíbený zvukař p.Faltus z Letohradu pustil reprodukovanou hudbu a návštěvníci se shodli na tom,že to byla pěkná a pohodová akce, na kterou příště zase rádi přijdou.To po­řadatele p.V.Skalického i všechny,kteří se na její přípravě podíleli samozřejmě těší a doufáme,že takové akce na Zámečku budou i dále, i když jejich pořádání v současných podmínkách není jednoduché.Bohužel jsem, nemohla provázet návštěvníky po Zámečku, protože jsem pomáhala moderátorovi při au­kci.

 

Na pátek 26.8. p.Skalický připravuje Oldies Disco, DJ Larry bude k poslechu i tanci hrát oblíbené hity 70–80 let. Minule byla tato akce velice pěkná a tak pořadatelé doufají,že bude opět počasí přát a návštěvníci se budou moci bavit tak dlouho,jak budou chtít.

Co se připravuje nyní                                       

 

 

 

 

Do konce září jsou pravidelné prohlídky Zámečku ve středu odpoledne a o víkendech a svátcích, po skončení sezony je možno se na prohlídku objednat telefonicky kdykoli, Zámeček si mohou zájemci prohlížet celoročně po celou dobu jeho provozu od r.2007.

 

              Krasava Šerkopová

 

Krasava Šerkopová
14. 8. 2011 8:29

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.