Pohádkový den na Zámečku

Na sobotu 18.6 se těšily děti z celého okolí. Na Zámeček v Rudolticích přišly  pohádkové postavy které děti znají a u každé plnily nějaký úkol, za který dostaly sluníčko. S těmi si pak mohly vybrat i sladkou odměnu.  S Křemílkem a Vochomůrkou,nebo Shrekem a Fionou si děti mohly vyzkoušet, jak se zatloukají hřebíky, chodí na originálních chůdách, nebo jak se umí strefovat do terče.Čarodejnice dohlížely na plnění dalších úkolů, u vodníků se skákalo ne do vody, ale v pytli a u ostatních pohádkových postav i ti nejmenší zkoušely svoji zručnost. Všichni návštěvníci mohli obdivovat přes 100 let staré hrací strojky, s kterými přijel flašinetář pan Bubeníček, a které zajímaly děti i dospělé. Různé strojky které dříve hrávaly než byl vynalezen gramofon udivovaly zaujaté posluchače svým vynalézavým zpracováním i různorodostí písniček, a tak se děti i dospělí mohli přenést do doby dávno minulé. Ve fotogalerii je možno se podívat,co vše se v sobotu dělo.

Měla bych se zmínit i o tom, že se blíží každoroční Zámecká oslava otevření Zámečku, která se letos koná 5.7. odpoledne, informace o programu a další zajímavosti budou uvedeny zde, nawww.novyzamek.cz  a na dalších informačních místech.

Prohlídky jsou možné prakticky každý den odpoledne,  pokud jsem doma,a zájemci mi zavolají, mohu přijít během cca 15 minut. Ale je lépe se alespoň den předem informovat telefonicky na č. 776 642 277, protože jezdívám k lékařům na vyšetření a je možné, že budu několik dní v nemocnici, a mrzí mě, když volají návštěvníci až od Zámečku a nemohu je provést protože jsem někde pryč. Kavárna je otevřena kromě pondělí ve všední den od 16.00, o víkendech od 15.00 hodin nejméně do 22.00 a je možno posedět venku i uvnitř.

Končí devátý rok provozu Zámečku, který byl rozhodně zajímavý, a podařilo se udělat tři nové České rekordy, byl uznán počet1 100 000 knoflíků a také se podařilo udělat průzkumy sklepení a prokázat existenci dalších podzemních prostor, o kterých mi celé roky pamětníci vyprávěli. To je další důležitý krok na cestě za poznáním historii této barokní památky a pohnutým osudem a doufám, že ten jubilejní, desátý rok bude zase pro Zámeček něčím přínosný a zajímavý.

Krasava Šerkopová
19. 6. 2016 11:48

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.