po vichřici u zámecké věže

kůra byla stržena až ke kořenům .26608-dole-v-aleji.JPG .u-skalky.JPG .30608-pred-stromem-uklizeno.jpg .216pred-stromem.jpg .5608-pred-stromem.jpg .255pred-zaklady.jpg .poskozeny-ram-okna-v-3-patre.JPG .30608-projizdet-opatrne.jpg .vyvraty-u-cesty.JPG .k-zamecku.JPG .cesta-poskozena-vyvraty.JPG .u-cesty-k-zamecku.JPG .strzena-kura.JPG .prerazeny-strom.JPG .pred-vezi.JPG .30608-pred-vezi.jpg .296-uklid-spadlych-vetvi.jpg .pred-zameckem-rano-266.JPG .padle-stromy-pred-vezi.JPG .stromy-pres-cestu-a-olamane.JPG .pod-vezi-pres-cestu.jpg .dole-pres-cestu.JPG .velky-strom.JPG .266povalene-velke-stromy.jpg .266cestou-k-zamecku.jpg .ve-spodni-aleji.JPG .u-silnice.JPG .30608-stavba-podia.jpg .vetve-na-terase-26608.JPG .226-posezeni-se-zaplnilo.jpg .zaplnene-posezeni-216.jpg .30408-pohled-z-okna.jpg .12508r-upravy-terenu.jpg .

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak to vypadalo kolem Zámečku hned druhý den ráno kolem 6h 26.6., jen omluvte horší kvalitu ranních snímků,bylo ještě málo světla a jsou špatně zaostřené.Také se mi asi trochu klepaly ruce, když jsem viděla, co jsme přelézali těsně po vichřici, v 23h v noci, když jsme šli dávat do věže náhradní zdroj, protože padající stromy strhly vedení nejen v obci, tam i se sloupy a byla rozbita i trafostanice, tak u věže, kde bylo opraveno až v neděli. Při páteční a sobotní otvírací době jsme s návštěvníky chodili po sklepení s baterkami, jak to bývalo dříve, měli tak někteří zajímavé zážitky.

Elektřina už jde, teď ještě aby byly včas zasypány ty velké díry v cestě, které způsobily vyvrácené stromy, stále se zvětšují, protože se bortí podmáčená hlína. Žádali jsme obecní úřad i přes některé členy zastupitelstva, kteří od středy řeší spoustu škod způsobených vichřicí v obci Rudoltice, cesta je na jejich pozemcích.Jenže dnes se právě mění vedení obce i starosta a tak zatím nebyl nikdo kdo by poslal techniku zasypat vzniklé díry. Snad se to zítra zvládne, je potřeba spravit to co nejdříve, jezdí tudy nejen návštěvníci na Zámeček, ale také spousta zahrádkářů do okolních zahrádek a dodavatelé do občerstvení pod věží. Jak to bude v pořádku, dám sem zprávu.

Můžete si také prohlédnout a srovnat jak některá místa vypadají. Nyní se pořád uklízí, nejen spadané větve všude okolo, ale také pozůstatky po zednících, likvidují se hromady suti před věží, rovnají se velké kameny, staví se nové podium pro hudbu, a dělají se další úpravy, aby se na Zámečku i v okolí návštěvníkům líbilo a mohli si posedět a odpočinout v příjemném prostředí a něco zajímavého si při návštěvě Zámečku prohlédnout. Alespoň se o to všichni snažíme, výsledek musí posoudit návštěvníci sami. Proto jsem zařadila mezi fotografie i starší obrázky stejných míst, aby bylo možno srovnávat, jak to na místě vypadalo a jak to vypadá teď.

Doufám že se nám vše podaří a v sobotu nám bude přát počasí a oslava prvního roku provozu Zámečku se bude líbit návštěvníkům, kteří se přijdou podívat i zůčastnit různých programů, hlavně pro děti jsou připraveny různé atrakce a soutěže. Budou se také moci vyřádit na skákacím hradě jako vloni při otevření. Také do na poslední chvíli vyhlášené výtvarné soutěže se schází obrázky, v sobotu kolem 15h budou vyhlášeni vítězové různých kategorií.

Na všechny návštěvníky se těší kastelánka a přeje všem pěkné zážitky, příjemné posezení pod věží a aby se Vám na Zámečku vždycky líbilo./Také mám na sobotu připraveno překvapení./

Krasava Šerkopová
2. 7. 2008 0:48

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.