OSLAVA 9 výročí otevření Zámečku

                  Z­ámeček oslavil devět let provozu 

 Jako každý rok i letos se na Zámečku začátkem prázdnin slavil další, už devátý rok provozu. Provozovatelé kavárny zajistili program pro děti i dospělé, všichni se mohli podívat na funkční modely vojenských vozidel, tanky při bojové ukázce opravdu střílely a dávaly takové rány,až se při prohlídce návštěvníci ve sklepení, kde se to rozléhalo lekali.Děti si užily jízdu na koních nebo i jejich pohlazení, a děti z hasičského sboru Rudoltic předvedly vše, co se už naučily a jak by dokázaly bojovat s ohněm.Během programu hudbu zajistil na Zámečku oblíbený DJ Standa, a prohlídka také byla možná. Nejdříve jsem provedla objednaný zájezd seniorů z Jihlavy, kterým se na Zámečku moc líbilo a potom byla prohlídka pro další zájemce.

Během odpoledne také proběhl prodej keramiky a drátovaných výrobků, jehož výtěžek je opět určen 8 letému Kubíčkovi z Hradce, který je na levou polovinu těla ochrnutý a nyní je po operaci zkrácené achilovy šlachy a potřebuje rehabilitační pobyt, Bylo pro něj získáno nakonec 1100 Kč které budou zaslány na jeho oficiální sbírkový účet u společnosti AveVia. Každý, kdo by mu chtěl přispět najde informace na www.avevia.cz v přehledu projektů léčebné pobyty  pod názvem léčebné pobyty- Jakub Řehoř, jeho sbírkový účet má číslo 2000276305/2010, v.s. 11300002., pokud by někdo z čtenářů chtěl Kubíčkovi také přispět.

Sice nás trochu potrápila dešťová přeháňka, která se odpoledne spustila a trvala skoro hodinu, a  přes nepřízeň počasí zůstali se mohli dál bavit se Standou, který pouštěl dětem i dospělým oblíbené písničky i na přání. Bohužel kvůli mokrému trávníku nebylo možné vystoupení šermířů, aby nedošlo k úrazu, ale jistě letos ještě vystoupí na Hradozámecké noci, také 16.7. od 16.30 vystoupí skupina historického šermu Rego s pohádkou Jiřík a Černovláska.

Už nyní s hostinskými připravujeme program na příští rok, aby se pořádně oslavilo to jubileum, desáté výročí od zahájení provozu, protože to si pořádnou oslavu opravdu zaslouží.

O prázdninách je možno si Zámeček prohlédnout v St,Čt,Pá,So,a Ne od 13.30 – 18 hodin, jindy pouze po předchozí telefonické domluvě na č.776 642 277. V kavárně podle letného provozního řádu je možné občerstvení v týdnu kromě pondělí od 16 h,o víkendech od 15 h.

V prvním patře přibyla zatím jedna vitrina ve které je možno si prohlédnout nálezy z prvních let oprav, i nářadí stavitelů, nebo třeba olověné plomby,kterými byly označeny pytle s obilím.Byly upraveny i vitriny se zajímavými a starými mincemi i knoflíky a truhla s knoflíkovým „pokladem“. Na drátenické výstavce jsou také nové výrobky a některé je možno zakoupit. Návštěvníci se také při prohlídce dozvědí nové informace z letošního průzkumu podzemních prostor a nové informace ze starých listin, prohlídka je tak opět  o něco zajímavější.

 

Dobrovolná kastelánka Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
9. 7. 2016 6:58

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.