Oslava 10 výročí byla pohodová

Na to,jak oslavíme těch krásných i krušných 10 let provozu Zámečku jsem se dlouho těšila. I počasí přálo, a tak od 14.00 hodin začal probíhat dlouho připravený program. Návštěvníci postupně přicházeli a nakonec jich přišlo přes 370, to je na začátek prázdnin pěkná účast. Také nelitovali,měli možnost vidět pěkná taneční vystoupení dětí z ZUŠ Ústí nad Orlicí, vyzkoušet si se šermíři lukostřelbu, hod na terč a další způsoby bojů. Také skoro hodinové vystoupení skupiny historického šermu Kronland z Lanškrouna sledovaly hlavně děti se zatajeným dechem. I kouzelnická magická show v byla v podání Aleše Krejčího zajímavou podívanou.Od začátku také na Zámečku velice oblíbený DJ Standa pouštěl hudbu pro radost. Občas jsem si od něj vzala mikropfon, abych uvedla vystouení a také povyprávěla o tom,co vše se za ty roky na Zámečku dělo zajímavého, i když kdybych měla mluvit o všem, tak by to bylo opravdu na hodně dlouhé vyprávění. K večeru hrál Standa k tanci i poslechu a všichni jsme se těšili na ohnivou show, kterou přijela předvést oblíbená kejklířská skupina Ascarya z Hradce Králové a předvedla i několik novinek, byla to pěkná ohnivá tečka za těmi 10 lety které Zámeček nabízí zajímavou prohlídku věže i sklepení a také pomáhá, do letošního ledna se podařilo v rámci Knoflíkiády získat pro děti i dospělé se zdravotním handicepam 502 000 korun a to není málo. A stále se pokračuje, i při oslavě probíhal také pokus o další Český rekord, návštěvníci namotávali spirály z metrových drátů, které přidám k ostatním,na­motaným při mezinárodním veletrhu výtvarného umění Atelier Art fest a ze všech udělám větší srdce, které na podzim půjde do aukce a výtěžek je určen pro Nadační fond Krtek z Brna,který se stará o onkologicky léčené děti a jejich rodiny i z našeho kraje a tak i Zámeček dětem pomůže.

Kromě hlavního programu probíhaly soutěže a hry pro děti,byl připraven skákací hrad a další možnosti se pořádně vyřádit.Také přijelo dost prodejců s nejrůznějšími výrobky, a byl velký a rozmanitý výběr od bylinných přípravků, před dekorace do bytu k výbornému medu z chráněné oblasti. Prostě jsme se s provozovatelkou kabvárny Blankou Pecháčkovou snažily aby se to výročí pořádně oslavilo a těší nás, že se to se opravdu podařilo. Dokonce i při současném nestálém počasí začalo pršet až o půlnoci,po skončení akce, takže i to počasí nám dopřálo pořádnou oslavu. Rozdávaly se dárky, proběhlo 10 losování o kornouty s překvapením a pěknými cenami od několika lanškrounských firem, poděkovat bych chtěla hlavně f. Cyklosport Dvořák,Pražírna kávy, Svět tašek, Obchůdek s Dekoracemi a dalším. Kromě toho byla losována i Mimi cena pro mimika v kočárku, DJ Standa házel knoflíky s čísly kočárků a nejdál dolétlo číslo kočárku s jedinnými dvojčátky, kterým jsme to přáli. Pro děti byla zvlášť losována i hlavní cena koloběžka od f. Hračky Kodytek, kterou si nakonec odnesl jeden malý školáček. Protože nějaké věcné dary ještě mám a přidám, další losování proběhne při Hradozámecké noci 26.8.

Ráda bych také poděkovala  vlastníkům Zámečku, MgA P.Kokešovi a MgR J.Vávrovi, že mi umožnili 10 let provázet a ukázat ho tolika lidem, a také všem sponzorům, kteří přispěli na pořádání této akce finančními prostředky mě nebo paní Pecháčkové,zejména f. Sanela, obci Rudoltice, městu Lanškroun,klem­pířství Man,Rekom Pecháček,ARRS elekronik,Omega tech, Vapi, Albi a všem dalším, kteří nám celých těch 10 let pomáhají.

Zvláštní poděkování patří p.M.Koudelkovi že překládá 300 let staré texty o zámku, paní G.Zbořilové, která pomohla s překladem části rudoltické kroniky a také kamarádům Z.Ledlové a V.Provazníkovi kteří celá léta fotí na akcích i dění na Zámečku a podporují mě ve snaze oživit Zámeček. Děkuji i všem ostaním,kteří při akcích chodí pomáhat,místním dětem a mládeži i dospělým pomocníkům.

Zámeček je možno si prohlédnout celé prázdniny kromě pondělí a některých čtvrtků kdy jezdím na farmářské trhy do prodejní galerie Nová Louže v Ústí nad Orlicí,/ jejich data jsou uvedena v dlouhodobých informacích /a s výhradou, že mohu být u lékaře každý den od 10.00 – 18.00 hodin.

Na přiložených fotografiích mých a Vladimíra Provazníka se můžete na to,co vše se dělo podívat.

Krasava Šerkopová
9. 7. 2017 5:53

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.