Až se letos jaro zeptá.

Včerejší obleva a dnešní pokles teploty zase pod nulu udělaly nejen z cesty k zámecké věži ale ze všech prostranství kde je ještě nyní zmrzlý sníh a led pořádnou klouzačku. Už včera se skoro nikomu nahoru nepodařilo vyjet, dnes radši návštěvníci, kteří se přijeli podívat na odtátý kruh nechávali auta pod kopcem a nahoru šli procházkou.

Přijelo a přišlo se v dnešním krásném a po dlouhé době slunečném dni podívat dost lidí, kteří když si kruh prohlédli, zase pokračovali dál, na lyžích i pěšky do přírody a okolních lesů. Někteří si chvíli poseděli v kavárně, Zámeček si prohlédlo několik turistů, prohlídka bude v teplejším počasí rozhodně příjemnější. Z třetího patra byl dnes pěkný rozhled na zasněženou okolní krajinu.

Někteří návštěvníci, kteří se v uplynulém týdnu přišli podívat, protože je zajímají různé úkazy, a mají schopnost vycítit třeba kde je v zemi  voda se po prohlídce zámeckých sklepení shodují třeba na tom, že by do Lanškrouna ze Zámečku ze zadního sklepení opravdu měla vést ta podzemní chodba.  Shodují se i na několika dalších místech, kde by případně mohla být možnost nějakých podzemních prostor, o kterých zatím jiné důkazy než několik různých informací a náznaků nemáme. Protože jsem nikdy nikomu, ani majitelům neřekla, která místa v posledních třech letech nezávisle na sobě v dlouhých časových odstupech byla za zajímavá označena, nemohl se nikdo se o tom, že by na těch místech mohlo případně něco pod zemí být žádným způsobem předem dozvědět. Přesto všichni označili přibližně stejná místa v poměrně rozsáhlých sklepeních pod bývalým zámkem.

Na některých přiložených fo­tografiích je vidět, co vše voda a mráz umí.

Sněhu je ještě pořád kolem Zámečku hodně, snažíme se aby voda mohla volně odtékat od věže , hromady sněhu jsou ještě pořád velké a doufáme,že budou odtávat postupně. Provozovatelé odstraňovali těžký a mokrý sníh i z říms nad okny a střechy kuchyňského přístavku, aby nezpůsobil nějaké potíže,byla ho tam pořádná a velmi těžká vrstva.

Z provozních a bezpečnostních dů­vodů musel být také uzavřen vstup do sklepení  a zatím sklepení nebude nyní nějakou dobu na prohlídku přís­tupné.

No až se nás jaro zeptá, co jsme na Zámečku dělali v zimě, myslím že můžeme říci, že jsme se rozhodně nenudili.

Krasava Šerkopová
21. 2. 2010 8:45

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.