Nové příspěvky do aukce na Knoflíkiádu

Začíná jarní počasí a na Zámeček o víkendech už se přichází podívat návštěvníci, i když je lépe si zavolat,jestli tam budu, protože sezona u nás začíná 30.4., i nyní ráda zájemce provedu, probíhají také přípravné práce a „jarní úklid“, na vše však mám letos velmi málo času.

Zatím ještě není ani nový provozovatel občerstvení a tak není možno si na Zámečku dát občerstvení, snad se brzy tato situace vyřeší.

Pokračuje i příprava letošní největší akce Knoflíkiády, pokračuje i navlékání knoflíků a už nyní vím, že jich je navlečeno tolik, že bude loňský rekord, 25 654 knoflíků dokonce několikanásobně překonán a tak vznikne nejen velmi pěkný nový Český rekord, ale i světový, k němuž jsme zaregistrováni v Londýně.

Snažím se také sehnat zajímavé předměty do aukce,mám už CD od kapely Poutníci z Brna a včera jsem byla v Praze,kde jsem si domluvila setkání s dvěma známými osobnostmi. Nejdříve jsem se setkala panem režisérem Zdeńkem Troškou­,který do aukce podepsal velké slunce vyrobené v chráněné dílně a několik svých fotografií. Potom jsem zajela za Dádou Patrasovou, která také podepsala výrobky chráněné dílny, ty se jí tak líbily že se budou vyrábět ještě jednou specielně pro ni. Přivezla jsem jí pro její žížalku Jůlinku i vláček a další dekorace a drobnosti pro děti, a do aukce máme od Dády kromě podepsaných obrázků také zpívající plyšovou originální žížalu Jůlinku, několik malých, a pro děti do soutěží  věnovala svá DVD i CD. Za pěkné ceny i předměty do aukce a podporu Knoflíkiády jsem oběma těmto osobnostem našeho kulturního života velice vděčna.Na fotografiích se můžete podívat na některé předměty do aukce a ceny do soutěží. Od Dády jsem spěchala na vlak a jela do Pardubic, kam jsem byla pozvaná na schůzi klubu onkologických pacientů,kteří se jako družstvo dospělých účastní navlékání knoflíků.Infor­movala jsem všechny o průběhu příprav a navlékání knoflíků a byla domluvena návštěva Zámečku kdy zároveň přivezou knoflíkový návlek. I když to vůbec nebylo jednoduché, podařilo se mi nakonec to vše stihnout.

Na Zámečku se také připravují výstavky ve věži i sklepení, je to časově dost náročné. Zároveň připravuji vyhlášení doplňkové soutěže ke Knoflíkiádě v nejbližších dnech budou informace o této soutěži pro všechny šikovné rodiče o zajímavé ceny i zde.

                                                       kastelánka Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
7. 4. 2011 2:01

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.