Návštěva v Domově pod hradem Žampach byla srdečná

Díky všem, kteří přispěli buď věcným dárkem nebo darem finančním jsem 7.února mohla udělat klientům radost.

Když jsem ráno procházela po pěšinkách k budově ředitelství, byl úklid sněhu, který v noci napadal v plném proudu. Předala jsem vedení domova dárky, které pro klienty u mě nechali zákazníci na nádraží v České Třebové a také další část finančního daru. Bylo to tentokrát osm tisíc, z toho je částka 5 500 už určena na vybavení dětského hřiště. Zatím se tedy podařilo pro každého z sedmi klientů získat na asistenční službu 16 500 korun, které jsou využívány při jejich ozdravných pobytech a dalších aktivitách. 

Nyní se soustředíme na vybavení hřiště pro nejmenší klienty,aby mohlo být už co nejdříve v provozu a děti si mohly hrát v novém domečku s klouzačkou a prolézačkou, přesný typ bude vyroben podle určeného místa, cena bude přibližně 30 000 korun.

 

Zašla jsem se podívat za Tomášem Rybičkou, který byl se svým kamarádem Markem právě ve škole, kde i maluje, měli připravený jarní obrázek, o který jsem poprosila na další z Tomášových pohlednic, které se budou v dohledné době tisknout a předala jsem Tomášovi dárek i mnohé pozdravy a přání které mu vzkazovala spousta lidí,kteří si koupili pohlednice s jeho obrázky.

Jiří, kterému se zhoršil zdravotní stav a tak nemůže ven, měl velkou radost ze skládačky Sudoku, které rád luští, milé děvčátko Anička se krásně usmívala na novou panenku, i ostatní měli z dárků radost a do dílny domova jsem odevzdala materiály na výrobu, které se jistě hodí.Podívala jsem se i do keramické dílny, kde jsem se domluvila na výrobě drobných dárků, které budou později v prodeji i u mého stánku a výtěžek půjde také zpátky do domova.

S vedením domova jsme také domlouvali vystoupení kapely Michael na jarní akci, která v květnu v domově bude a tak se klienti mohou těšit na další zajímavé zážitky.

 

                                                                       K­rasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
8. 2. 2012 4:15

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.