Na Zámečku byly vyhlášeny podmínky pokusu o rekord

PODMÍNKY  ÚČASTI NA  POKUSU O REKORD 

 

Hlavním cílem akce KNOFLÍKIÁDA pořádané 21. 8. na Novém zámku u Lanškrouna je při aukci ručních i jiných výrobků, která bude součástí této akce vydražit finanční částku potřebnou jednak pro 4 děti z dětského domova – Martina, Jarouška, Bruníka a Františka – na pro ně potřebný ozdravný pobyt, a také na zakoupení keramické pece do speciální školy pro handicapované děti, které si modelováním zlepšují jemnou motoriku,jsou velmi milé a šikovné, a na pec se upřímně těší. 

Vyzývám děti z celé republiky i ze všech dětských domovů, aby navlékaly na provázek knoflíky velké jako dvoukoruna a větší, a to naplocho, skrz dírky, po navléknutí návlek namotaly na tvrdý papír, aby se nezamotával a co nejdelší návleky přivezly nebo poslaly na Nový zámek u Lanškrouna 159, PSČ 56125 Rudoltice. 

Bude lépe, když co nejvíce návleků bude doručeno, spočítáno, změřeno a svázáno předem, aby byl čas už před akcí vše připravit a zapsat, při akci se spočítá a naváže už jen to, co přivezou účastníci akce dopoledne do 12 hodin. Návleky mohou být navazované, knoflíky na provázku navlečené jeden vedle druhého, na navlékání nesmí být použit vlasec nebo silonový provázek. 

Soutěže o návlek s nejvíce knoflíky se mohou účastnit děti do 18 let, na návleku musí být umístěna cedulka se jménem, věkem a adresou, tři návleky s nejvíce knoflíky budou odměněny zajímavými cenami. Budou se měřit, spočítají se knoflíky a návleky se sváží, až vznikne co nejdelší knoflíková šňůra, kterou při akci zkontroluje pozvaný komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova,který bude na pokus dohlížet. 

I tato šňůra bude nabídnuta do aukce různých věcí, jak od známých osobností, kapel i dalších úmělců, herců i všech, kteří něco zajímavého a originálního do aukce poskytnou. 

Děti budou také soutěžit v tom, kdo přijde na Knoflíkiádu v oblečení, pošitém co nejvíce knoflíky, zase budou tři děti odměněny pěknými cenami. Třetí soutěž bude o co nejzajímavější pokrývkou hlavy pošitou co nejvíce knoflíky, opět tři nejlepší dostanou ceny. Vítězové všech tří soutěží budou navíc od bublináře obléknuti do obrovské bubliny a profesionálně vyfotografováni na památku.

Všem dětem ze speciální školy se 10.6. na Zámečku líbilo,některé se byly podívat v prvním a druhém patře, kde jsem jim formou pohádky pověděla v krátkosti o stavbě zámku, potom se ty odvážnější  podívaly i do sklepení a hodily si korálek pro štěstí do zámeckého pokladu.      U Zámečku se pak mohly vydovádět na houpačkách, prolézačce a prohlédnout si přítomné patrony Knoflíkiády, šermířskou skupinu Medieval zastupoval rytíř s dámou a Bleskový Jack dětem předvedl své dovednosti s lasem a bičem, mohly si to i vyzkoušet, chytal je do lasa nebo jim půjčil bič a ukazoval jak se s ním zachází.  

 Další dva paroni, kapela Ramayana a rockový zpěvák Michael se bohužel účastnit nemohli, děti je tak uvidí až v srpnu na Knoflíkiádě.       Děti byly velmi milé a rozhodně doufám, že se finanční prostředky které potřebují podaří s pomocí všech dobrých lidí nakonec sehnat. Snažím se do  aukce opatřit věci opravdu zajímavé, originální a netradiční, aby o ně byl zájem.   Hledám ještě tři patrony, kteří by na Knoflíkiádu přijeli, jistě se další pro děti zajímaví účinkující najdou.     

 Všechny děti,které se účastní pokusu o rekord a budou navlékat knoflíky tím také těmto milým dětem pomohou,a ještě mohou získat zajímavé ceny i v ostatních sou­těžích.   Doufám, že se pokusu o rekord účastní co nejvíce dětí aby vznikla co nejdelší  knoflíková šňůra a že se díky sponzorům podaří zajistit do soutěží zajímavé ceny a vše potřebné na tuto akci, budu jim velmi vděčná i za děti.

 Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
11. 6. 2010 12:11

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.