MYSTICKÁ HRADOZÁMECKÁ NOC 30.8. na Zámečku potřetí

leták Mystická Hradozámecká noc 30.8.2014Po zkušenostech z předchozích ročníků jsem se rozhodla osvětlit letos prostory věže,schodiště i sklepení nejméně 300 svíčkami a podařilo se zajistit i bohatší program, který začíná v 19 hodin a bude zakončen ohnivou podívanou v cca 22.00 hodin, prohlídka Zámečku bude možná do 24.00 do té doby bude k dispozici i občerstvení.

Před věží bude své umění předvádět kejklířská skupina Ascarya, a alko i nealko cocktaily se budou míchat při show v Cocktail party baru.

V loňském roce se návštěvníkům velice líbilo vystoupení lanškrounského ženského sboru, jeho členky zazpívají své podmanivé písně pod lipami ve 20.00 a 21.00 hodin při dvou cca 20 minutových vystoupeních.

Mezi tím už budou ve sklepení řádit a předvádět život šermířů v 9. století členové skupiny historického šermu Vanir, kteří vystoupí na Zámečku poprvé. V chladném prostředí rozsáhlých zámeckých sklepení se jistě zahřejí při jejich sledování i návštěvníci, přesto doporučuji vzít alespoň dětem teplejší oblečení s sebou, je tam pouze 10 stupňů.

Všechny místnosti věže budou osvětleny pouze svíčkami, které budou také na každém ze 139 schodů a protože letos bude už na schodišti v místě kde k němu nepřiléhá zeď nové zábradlí, budou na prohlídku moci s rodiči i děti od 5 let. Menší děti z bezpečnostních důvodů bohužel do věže zatím stále při nočních prohlídkách pustit není možné.

Vyhlídka z třetího patra na osvětlený Lanškroun a celé okolí pokaždé láká fotografy i všechny, kteří mají rádi neobvyklé zážitky. Jinak během roku je možná noční prohlídka na objednání, ale Zámeček jindy není osvětlen svíčkami, jen jednou za rok koncem srpna.

Kejklířská skupina Ascarya také zajistí ve 22.00 ohnivou podívanou, která zakončí nejen podvečerní program na této akci, ale bude takovou ohnivou tečkou na konci prázdnin za letošní poslední větší akcí na Zámečku. Už nyní se samozřejmě připravují akce na příští rok.

Návštěvníci budou moci kromě zajímavých cocktailů ochutnat pečené prase a vybrat si z další nabídky zámeckých hostinských, kteří budou mít za sebou první dva měsíce v zámecké kavárně. Budou si také moci koupit pro tuto akci specielně upravené magnetky „zámeckých duchů“, nebo netopýrů, kteří jsou maskoty této akce i dalších zvířátek, která stačím namalovat.

Doufám, že i letos se na romanticky osvětlený a tajemnou atmosférou dýchající Zámeček mezi Lanškrounem a Rudolticemi přijde podívat hodně návštěvníků, a umístí se co nejlépe mezi dalšími 73 přihlášenými hrady a zámky z celé republiky.V loňském roce skončil s 267 návštěvníky na 28 místě z 73 přihlášených, což je pěkné, třeba se letos dostane ještě výše, každý může svojí účastí přispět a přijít se pobavit.

Krasava Šerkopová
16. 8. 2014 8:48

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.