Lanškrounský preclík 1. ročník na Zámečku

V sobotu 30.5. se na Zámečku uskutečnila další akce, hlavně pro děti první ročník “Lanškrounského preclíku.“Děti které se napřed zaregistrovaly, dostaly diplom a preclík, vystoupily na věž, kde si mohly vzít připravený korálek, který si hodily pro štěstí do Zámeckého pokladu hlídaného skřítky Malvínkem a Barvínkem.Další část pokladu hlídá zatím malá myška osvětlená v druhém výklenku. Vstup do věže i sklepení byl pro všechny v rámci akce zdarma.

Myslím, že všichni pořadatelé, kteří měli s přípravou spoustu práce už předem i účastníci, kterých přišlo hodně i přes nepříjemné počasí, si zaslouží uznání za to, že svou obětavou prací i účastí podpořili vznik další pěkné akce na Zámečku, která bude další možností pro návštěvníky,jak se pobavit, poučit, zasportovat si a navštívit Zámeček.

Zvláštní uznání si ovšem za nápad a jeho neúnavnou organizaci si zaslouží p.Adam Novák. Pečlivě připravený bohatý doprovodný program se přes drobné nedostatky, jako byl opakovaně vypadávající elektrický proud a déšť který spustil vždy v tu nejnevhodnější chvíli Nakonec návštěvníkům líbil.Roztles­kávačky i dospělé tanečnice sice nakonec byly deštěm přinuceny předvést své krásné sestavy v sále druhého patra věže, kde měly ztížené podmínky, málo místa a hodně prachu, přesto se všem kteří se směstnali po stranách sálu jejich vystoupení velmi líbila. Také místní hudební skupina si nakonec, jako už po několikáté kvůli neustávajícímu dešti zahrála ve věži, i tak to bylo pěkné.

Alespoň že téměř nepršelo při slavnostním zahájení,na které přijel „zámecký pán“ p. Kokeš v kočáře s panem Šlahorou, po krátkém pozdravu spolu šli zasadit pamětní lípu. Za kočárem přijelo také několik westernových jezdců, kteří potom byli ochotni na svých koních povozit i děti, těm se to ovšem moc líbilo. Ty si také mohly, /pokud zrovna nepršelo /zadovádět na trampolínách a pro ty nejmenší byl připraven pěkný dětský kolotoč, který bude možná u Zámečku celý červen. Jeden z westernových jezdců na trávníku předvedl ukázku práce s dvěma biči. Dopoledne mohli návštěvníci přihlížet setkání několika bojových týmů Airsoft – 1SGT –La Žamberáci,Aurora a dalších, u Zámečku se sešlo tak 50 jejich členů oblečených ve vojenském, kteří se pak odebrali do okolních lesů kde měli svůj program.

Zámecký kopec se po dlouhých letech zase začíná stávat oblíbeným místem různých setkání, to nás moc těší a do budoucna by měl i Zámeček mít stále více co nabídnout. Připravuje se výstavba zastřešení venkovní terasy a brzy by snad měly být zahájeny přípravné práce na omítnutí přízemní místnosti, kde bývala a zase bude restaurace. Kdy přesně, to dnes nikdo neví, důležité ale je, že se na její opravě a vybudování začne pracovat. Zatím se návštěvníci mohou občerstvit ve stánku, dát si pivo nebo při pěkném počasí o víkendech i dobrotu na grilu a posedět v příjemném přírodním prostředí pod věží.

Krasava Šerkopová
6. 6. 2009 23:36

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.