Květnové akce na Zámečku

 Na letošní první akci, pálení čarodejnic 1.5. přišlo kolem 300 návštěvníků, kteří si v příjemném přírodním prostředí poseděli, popovídali i zavzpomínali­.Mohli si dát občerstvení nebo nějakou dobrotu na grilu.

 

Proběhla také první letošní vernisáž na Zámečku 

Určitě však nebyla poslední, další je plánovaná na 5.6.dopoledne. V té době bude u Zámečku krátce vystaveno na 20 vozů veteránů Aerovek v rámci Brandýského okruhu. 

Vernisáž  zahájí výstavu velkoplošných fotografií, které ve sklepení bude opět vystavovat fotoklub Lanškroun.

 

Zahájení výstavy výtvarných prací dětí z mateřské a Základní školy v Damníkově se dětem vydařilo. Připravily si několik pěkných vystoupení, zazpívaly, zatancovaly, hrálo se na flétnu, recitovalo i přednášelo.

Výstavka se návštěvníkům Zámečku kteří ji zatím měli možnost vidět líbí, ocení nápaditost a pestrost forem vystavených prací. Je vidět že děti si všímají a snaží se vyjádřit svůj pohled na věci kolem sebe. Mezi obrázky na dané téma“nejzajíma­vější budova v mém okolí“jsou některé velmi pěkné a zajímavě vyjádřené.

Všichni účastníci si prohlédli celou věž a potom se děti těšily na prohlídku sklepení, kde si do zámeckého pokladu mohly hodit korálek pro štěstí. Zaslechla jsem jedno z bezprostředních  přání : „prosím, prosíííím ať už neprší“, ke kterému se z celého srdce přidávám.

Zámeckým skřítkům se jistě nadšení dětí líbilo a jsou také rádi, že se na Zámečku něco zajímavého každou chvíli děje a připravuje.

Už brzy se bude ve sklepení instalovat 3.ročník výstavy velkoplošných fotografií, do třetího patra věže připravují výstavu svých prací děti z Domu dětí a mládeže Kamarád z České Třebové.

V červnu, až se počasí umoudří jak všichni doufáme by se měl o Zámečku natočit medailonek, ve kterém by měli diváci možnost podívat se na věž i do sklepení a okolí.

Připravují se zábavné akce, ve věži by měla být instalována raznice pamětních mincí,vyrábí se nové zámecké suvenýry. Pomalu přibývá toho, na co se mohou návštěvníci těšit a i když věž ještě pořád není opravená, snažím se návštěvníkům nabídnout zajímavé informace a zážitky při její prohlídce.

Do tisku se připravuje první vydání informační brožurky o historii a současnosti Nového zámku u Lanškrouna, kde si každý bude moci přečíst osud tohoto kdysi nádherného zámku.

Podrobnosti o chystaných akcích budou na stránky postupně doplněny.

 

Připravuje se vyhlášení příprav na pokus o rekord který se bude konat 21.8. při charitativní akci s názvem Knoflíkiáda, při které bude také aukce ručních i jiných zajímavých výrobků i od letos na Zámečku účinkujících kapel a dalších i známých osobností. Její výtěžek dostanou děti se zdravotním handicapem na ozdravný pobyt a na keramickou pec.

Doufám, že se podaří pro tyto milé děti vybrat tímto způsobem co nejvíce finančních prostředků, mají z dárků vždy opravdu upřímnou radost a dětský úsměv je ta nejlepší odměna.

                                                                                                        

                                                      ­Krasava Šerkopová

 

Krasava Šerkopová
24. 5. 2010 5:11

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.