Knoflíky stále přibývají,je známo už šest patronů akce KNOFLÍKIÁDA

V sobotu 24.7. sice počasí nepřálo Šermířskému dni tak, že byl nakonec zrušen, alespoň děti které se doma nudily mohly navlékat knoflíky. K 27.7. je naměřen a svázán už 129,82 m dlouhý návlek a je na něm 4 535 knoflíků velkých jako dvoukoruna a větších. A děti nosí nebo posílají další. Některé si bohužel pořádně nepřečtou podmínky a navléknou i  malé košilové knoflíčky, které bohužel zadání a vyhlášeným pod­mínkám pokusu o rekord neod­povídají a tak uznat a do návleku zařadit nejdou.

Navlékají se na provázek knoflíky naplocho, skrz dirky, knoflíky velikosti dvoukoruny a větší, minimální rozdíl nevadí, ale košilové už uznat opravdu nejdou.

Podařilo se mi také najít už šest patronů Knoflíkiády, kteří na ní vystoupí, je to rocková kapela Ramayana,šermířská skupina Medieval, westernové dovednosti předvede Bleskový Jack,zahrají a zazpívají rockový zpěvák Michael a písničkář Jirka Hurych, zatím posledním patronem se stal známý účastník soutěže Česko hledá Super star Ali Amiri. Kdo bude sedmým patronem se zatím neví, ale rozhodně se hledá a jsem sama zvědavá kdo to nakonec bude.

Do aukce se také scházejí od patronů i ostatních účinkujících a dalších osobností i velmi zajímavé předměty, jejich seznam bude uveřejněn v tisku i na těchto stránkách od 10.8. a postupně doplňován.

Nyní už vrcholí přípravy na druhý ročník rockového festivalu Iron Festu, který vymyslel a pořádá provozovatel zámeckého občerstvení a kavárny  Jakub Loskot a můžeme si jen přát, aby bylo v sobotu lepší počasí než tu minulou, aby si všichni návštěvníci mohli v suchu poslechnout všechny kapely které na něj přijedou zahrát.

Stejně tak na 14.8., kdy bude Country odpoledne  a za týden už se všichni 21.8. dozvíme, kolik do té doby děti dokáží navléknout knoflíků a jak dlouhý návlek nakonec bude. Na vše dohlédne při akci komisař agentury Dobrý den a počet knoflíků bude zaznamenán do České knihy rekordů.

na následující adrese je možno si pod článkem prohlédnout videozáznam z vyhlášení podmínek pokusu o rekord na Zámečku 10.6.2010.

TV OIK.:http://www.oik.cz/search.php?…

Na Zámeček se přijel podívat i redaktor Orlického deníku p. Pokorný, který mě pořádně vyzpovídal a napsal o dění na Zámečku hned dva články, které si každý,koho zajímá,jak jsem vlastně začala dělat kastelánku, čím mě Zámeček uchvátil, a jak probíhají přípravy na pokus o rekord bude moci brzy přečíst v rubrice Trvalé informace, kam připravuji i další informace, jen toho času je nějak málo.

Všechny na prohlídku Zámeč­ku,instalovaných výstav i na připravované akce zve kastelánka

Krasava Šerkopová
27. 7. 2010 6:42

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.