Knoflíků na Zámečku stále přibývá – LOŇSKÝ REKORD BYL NOVÝMI NÁVLEKY UŽ PŘEKROČEN

 

O tomto víkendu byl na Zámeček kromě menších knoflíkových návleků dopraven i velký návlek družstva dospělých, členové klubu onkologických pacientů přivezli několik papírových trubek s navlečenými knoflíky. Několik členek klubu s vedoucí Alenkou navléklo dohromady 14 276 knoflíků, což je opravdu hodně. Jak je návlek dlouhý se zatím neví, ještě není zpracován. Celkem letos na Zámečku přibylo k našemu českému rekordu už víc knoflíků, než byl loňský rekord 25 654 navlečených knoflíků, přesně jich je 26 611.

 

Potřebujem se zpracováním návleků pomoci

 

Návleky zatím nejsou zpracované, doufám ,že příští sobotu a neděli přijdou dobrovolníci, kteří budou ochotni s obalováním jednotlivých řad a měřením návleků pomoci.

Pokud čtete tyto řádky a chtěli by jste se zapojit do výroby nejdelšího knoflíkového návleku na světě, můžete přijít na Zámeček v sobotu i neděli 14.5 a 15.5. od 9 hodin, nealko pití je zajištěno, jídlo si každý musí donést, je možnost opékání na ohni.Doporučuji se tepleji obléknout, za věží, kde se při příznivém počasí bude na návlecích a obalování jednotlivých řad technickou folií pracovat je stálý průvan, pokud by pršelo, pracovalo by se v prvním patře a i v zámecké věži je po zimě stále ještě chladno.

 

 

Předem děkuji všem, kteří budou ochotni přijít a pomoci nám.Mohu slíbit,že za zpracování určitého počtu metrů návleku bude vstupenka na Knoflíkiádu zdarma, i při akci budeme potřebovat hodně pomocníků na rozmotání rekordního návleku na plachtu, aby mohl být zkontrolován a změřen komisařem agentury Dobrý den.

Každý dostane lístek,na který se bude psát počet zpracovaných metrů,protože návleky se při obalování ještě měří, tři z pomocníků,kteří zpracují nejvíce metrů dostanou zvláštní odměnu a každý člen knoflíkového týmu na akci dostane drobný dárek.

Budeme potřebovat pomoci i další víkendy,21. a 22.5.a 28. a 29.5. protože ty největší návleky stále na Zámečku ještě nejsou.

 

   Kolik je na Zámečku knoflíků?

 

Už nyní letošní návleky překročily loňský rekord, na Zámečku je nově navlečeno už 26 611 knoflíků, s loňským návlekem je to celkem 52 265 knoflíků. A volných knoflíků je na Zámečku přes 70 000 kusů.Tento týden budou dovezeny další návleky,které je potřeba zpracovat, změřit a obalit jednotlivé řady technickou folií,aby se s nimi dalo manipulovat při alkci, kdy se celý návlek roztáhne na plachtu, jak je to vidět na ilustračních fotografiích.

 

   Pro koho letos bude výtěžek z aukce?

 

Sedm klientů z domova pod hradem Žampach potřebuje jezdit na rehabilitace a ozdravné pobyty s asistentem,jehož pobyt v lázních si však musí každý klient hradit, proto jsme se rozhodli letošní výtěžek z aukce zajímavých předmětů při Knoflíkiádě II věnovat  Tomášovi,Jaros­lavovi,RomaNo­vi,Janě,Jiřímu,Mar­kovi a Jaroslavovi II. na asistenční službu.

Na stránkách www.oik.cz je možno se podívat na videoreportáž z oslavy zakoupení nové keramické pece pro speciální MŠ a ŽŠ v Ústí nad Orlicí

 

Předem děkuji všem,kteří přijdou pomoci s výrobou nejdelšího návleku s nejvíce knoflíky.

 

                                                                                             kastelánka Krasava Šerkopová

Krasava Šerkopová
11. 5. 2011 4:35

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.