Knoflíkový návlek byl uznán SVĚTOVÝM REKORDEM

Knoflíkový návlek,který byl vytvořen v rámci charitativní akce Knoflíkiáda,měří 4 416 m, je na něm 288 094 knoflíků a váží cca 300 kilo  byl uznán světovým rekordem. Je to velmi potěšující zpráva pro všechny,kteří se na jeho výrobě podíleli a při pokusech o rekordy pomáhali, dalo to všem spoustu práce,ale výsledek stojí za to-vytvořili jsme úplně nový světový rekord.

 

Po přeměření při charitativní akci Knoflíkiáda II 4.6.23011 byl návlek upraven a nyní je vystaven ve věži Nového zámku spolu s dalšími 180 kilogramy volných knoflíků. 

Nadále pokračuje pokus o další nový Český rekord, který bude vyhodnocen v červnu 2013 s názvem „Nejvíce knoflíků na jednom místě“, do té doby se stále budou sbírat na Zámečku volné knoflíky. Rekordní návlek a volné knoflíky jsou vystaveny v prvním patře Zámečku, kde bude možno si vše prohlédnout i vyfotit nebo natočit. Vystaven je i knoflíkový kočárek a další výrobky s knoflíky které vznikly v rámci doprovodných soutěží. 

Ve dvou vitrínkách jsou vystaveny různé neobvyklé, nejzajímavější, největší i nejmenší knoflíky a u knoflíkového návleku i volných knoflíků nová zámecká strašidýlka, která zatím nemají jméno.Soutěž o nalezení jména pro tuto skupinku strašidýlek probíhá celý červen a jméno bude vybráno 7.7. na Zámecké oslavě 300 let od postavení zámku, přesně 5 let od zahájení provozu, na které oslavíme i získání tohoto světového rekordu.

 

Ve středu  6.6. od 10 hodin

proběhne pro zástupce medií i další zájemce prezentace s občerstvením v nově upravené zámecké kavárně, na které se mohou dozvědět podrobnosti o vzniku tohoto unikátního a jediného na světě existujícího knoflíkového návleku, bude možno prohlédnout si certifikáty a další dokumenty i fotografie z průběhu jeho vzniku od 10.6.2010.

 

Během dopoledne také proběhne prezentace Cyklokočárku, na který je třeba pro 4 letého, na levou polovinu těla po mozkové obrně částečně ochrnutého Kubíka získat v rámci charitativní akce  Knoflíkiáda prostředky, i na jeho další letošní rehabilitační pobyty, které velmi nutně potřebuje se rodině s třemi dětmi nedostává a potřebovali by pomoci. 

Nyní je Kubík s maminkou v lázních, kde intenzivně rehabilituje, i pomocí hypoterapie, na kterou ho ale maminka vozí v kočárku každý den po procedurách 4 kilometry do vedlejší obce, cesta trvá přes hodinu a Kubíkovi se samozřejmě nechce hodinu tam a pak hodinu zpátky sedět nehybně v kočárku, i pro maminku je to velice namáhavé. Kdyby už měli Cyklokočárek, ujela by maminka s Kubíkem tu vzdálenost za chvilku a pro oba by to bylo daleko rychlejší a lepší i méně namáhavé. Velmi by mě potěšilo, kdyby se do Zámecké oslavy, která proběhne 7.7. a na kterou Kubíkova rodina přijede podařilo prostředky na Cyklokočárek získat a předat jim ho na této akci, aby ho mohli už využívat v běžném životě i při dalších Kubíkových rehabilitačních pobytech, které bude ještě dlouho potřebovat.

 

Také bude představena i nejnovější úprava Cyklokočárku Dandy pro handicapované seniory.

 

Srdečně zvu na tuto prezentaci všechny, které zajímá jak byl z ničeho vytvořen unikátní knoflíkový návlek, jak pokračuje sbírání knoflíků na další Český rekord, a co nového může Zámeček návštěvníkům nabídnout.  

Po této prezentaci budou i na zámeckých stránkách uvedeny podrobné údaje a zajímavosti o knoflíkovém návleku a jeho vzniku.                                                        

                                                                                                                   

Prosím zájemce o účast na prezentaci o registraci na 

tel: 776 642 277 nebo kastelankazam@seznam.cz  Děkuji                     

Krasava Šerkopová
30. 5. 2012 6:23

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.