Knoflíkiáda se vydařila a nečekaně jsme se stali i „milionáři“

Na Novém zámku u Lanškrouna jsme se všemi, kteří se účastnili příprav už pátého ročníku charitativní ackce Knoflíkiáda ještě v pátek mysleli,že budeme dělat dva pokusy o nové České rekordy. Byl připraven pokus o vytvoření drátovaného srdce s největším počtem smyček a jako druhý jsme tvořili Obří srdce z největšího počtu knoflíků.

Při sčítání všech knoflíků, které na Zámečku jsou jak navlečené na provázku z předchozích rekordů, tak volné i na originálních výrobcích s knoflíky jsem v sobotu ve tři ráno zjistila,že už konečně máme víc než milion knoflíků. Dopoledne jsem se s tímto zjištěním obrátila na ředitelství i komisařku agentury Dobrý den a oni po domluvě souhlasili, že nám umožní udělat ještě třetí pokus o další Český rekord s názvem –Nejvíce knoflíků na jednom místě.

Trvalo to pět let, knoflíky se začaly sbírat 10.6.2010 ale konečně jich máme víc než ten první milion, uznán je počet 1 100 000.

I oba další rekordy proběhly v pořádku a jsou uznány,drátované srdce je nakonec velké 51×55 cm a je vyrobeno z 66,20 m měděného drátu různých průměrů a odstínů z 1370 spirál za 41,30 hod. Byl evidován i nejmenší knoflík,má 5 mm, a největší 5,2 cm.Tři nové České rekordy se jistě najednou běžně nedělají, o to víc mě těší,že byly všechny tři  komisařkou z agentury Dobrý den,která na průběh dohlížela paní Lenkou Vratišovskou uznány.

Dalo to sice hodně práce a příprav,ale všichni jsme se pobavili a ještě se podařilo vybrat pro částečně ochrnutého „Koubíčka“, Jakuba Řehoře z Hradce Králové sice skromnou částku, 1600 Kč, ale je dalším příspěvkem na pro něj nyní, kdy je po operaci ochrnutím zkrácené achilovy šlachy na levé noze tolik potřebný ozdravný pobyt , který stojí cca 20 000 Kč a pojišťovna ho po lázních,kde je nyní už neuhradí. Tak,jako na Zámeček po troškách přibývají knoflíky, tak i když po částech se doufám podaří do podzimu pro Kubíčka potřebnou částku dát dohromady, nebo alespoň co nejvíce, tyto pobyty potřebuje dvakrát ročně,zvlášť nyní,kdy ho po operaci noha velmi bolí a zatím nepřejde o berličkách ani přes pokoj.

Tak už máme na Zámečku ten první milion a v rekordu pokračujem, už máme nakročeno k tomu druhému a kolik knoflíků se nakonec v unikátní sbírce sejde,to si netroufnu odhadnout. Děkuji všem, kteří posílají a nosí knoflíky, které dál mohou i když přeneseně pomáhat handicapovaný,pro které jsme za těch 5 let získali nyní už 473 600 Kč. A to mě těší a jsem moc vděčná všem, kteří s knoflíky i při akcích obětavě pomáhají.

Jmenovitě bych chtěla poděkovat Zdeně Ledlové za krásné fotografie a jejich noční zpracovávání, paní Iloně Nástrahové za malování knoflíků pro návštěvníky a velkou pomoc s přípravami a prodej ručních výrobků pro Kubíčka, paní  Aleně Mirejovské za velkou pomoc s přípravami a prodej vstupenek i výrobu knoflíkových dupaček a Radkovi a všem děvčatům za pomoc s počítáním, balením i nošením  knoflíků. Děkuji i všem ostatním,kteří pomohli a také všem sponzorům a příznivcům.                                               kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
29. 5. 2016 9:22

Komentáře

3 komentářů

 1. Kupková Pavla

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala zda budete někde zveřejňovat jména a výrobky z knoflíků, které budou vystaveny po celý rok.
  Předem děkuji a přeji krásný zbytek dne
  Kupková Pavla
  Hrabyně

 2. Krasava

  Dobrý den
  Jména u výrobků zveřejnuji,pokud je vím, u výrobků od Vás ,krásného páva a knoflíku je nemám, ráda bych je věděla,nebyl při akci čas se alenky zeptat,bylo moc práce s těmi rekordy uvítám podrobnější informace.
  Děkuji

 3. Kupková Pavla

  Dobrý den , na zadní straně byly napsané jméno i příjmení a také adresa.Můžu Vám to ale napsat znovu u obou to je stejné Pavla Kupková,Hrabyně 146, Hrabyně 74763

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.