Jaro už přichází

 

Letošní zima byla docela bohatá na sněhovou nadílku, a tak jsem občas chodila zkontrolovat,jestli je vše v pořádku, a někam při občasném tání nezatéká. Naštěstí po kvalitní opravě střechy přístavku už je tam sucho, a díky tomu i v celém přízemí. Do sklepení bohužel stále zatéká skrz stropy, a v místech, kam se zvenku mráz dostane pak rostou každoročně i rampouchy.I letos několik dní byly poměrně silné mrazy a tak se tvořily rampouchy, některé můžete vidět na fotografiích.

Koncem ledna jsem při návštěvě Zámečku měla možnost zachránit samičku žluny šedé, kterou jsem našla vysílenou a podchlazenou v třetím patře na zemi. Ještě jsem nikdy neměla možnost si tak krásného lesního ptáčka zblízka prohlédnout, odnesla jsem ji ven a sledovala, jak rychle odlétá zpět do lesa. Měla štěstí, že jsem zrovna až do třetího patra šla fotit okolí. Knoflíkiáda stále pomáhá

Ráda bych zde poděkovala všem, kdo jak v létě na Zámečku, tak v aukcích na lazárku nadačního fondu Šance onkoláčkům celoročně přispívají ve prospěch dětí v dlouhodobé léčbě. Díky úsilí všech a také sponzorům, několika firmám, které přispěly na materiál, nebo nějaký darovali, jako f.Ttkart Rudoltice, nebo firmy Kozák,.Sanela, .Fortell,.Komfi z Lanškrouna i f. Stuha Dobruška se podařilo do konce letošního února pro děti získat krásnou částku 295 301 korun, které nadace použila pro potřeby nemocných dětí. Když se k této částce připočítá výtěžek z prvních 6 let, který byl 502 000 korun, tak by to už byl velký pytel kdyby to bylo v drobných a jsem vděčná za to,že i dál,když nemohou být akce se našla možnost jak v podpoře dětí které to potřebují pokračovat.

Co přinese letošní rok?

To se dá těžko nyní odhadnout. Na jaře by měla proběhnout druhá část průzkumu historických částí zámku skupinou Badatele.net, měli by přijet pan Lahoda s panem Marešem a pokračovat v průzkumech některých částí podzemí i v zámku a okolí. Už při jejich první podzimní návštěvě přišli na něco co je zajímavé a doufám, že i jejich další pátrání přinese zajímavé poznatky o historii zámku.Kdy by mohli přijet není v dnešní době jisté.

Alespoň se mi letos podařilo zajistit vydání tří nových pohlednic Zámečku a jedné turistické magnetky, které budou už brzy v prodeji nejen na Zámečku, ale i v okolních infocentrech, případně i na dalších místech.

Jak už možná víte, Zámeček je na prodej, vloni se několik zájemců přijelo podívat a je možné, že i letos někdo zájem mít bude. I když dlouhodobá složitá situace s koronavirem zrovna výletům a provázení příznivá není, nezbývá než doufat, že alespoň v letních měsících se návštěvníci budou moci na Zámeček přijet podívat. Ať už bude situace letos jakákoli, je zřejmé, že i přesto na Zámečku nuda nikdy nehrozí.Vždy je tam něco nového nebo zajímavého k vidění, nebo je možnost se něco nového dozvědět.

Budou také doplněna výstavní tabla o nové dokumentační fotografie a texty, a připravuji vypracování textu k prohlídce. 3. 2021 Krasava Šerkopová

 

Krasava Šerkopová
6. 3. 2021 4:48

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.