I po sezoně se stále něco děje

Nyní, když návštěvníci po Zámečku provázím pouze po předchozí domluvě a jen občas, mám i tak pořád co dělat,jak se můžete dočíst dále.

Informace o tom, jak se daří i po Knoflíkiádě získávat ještě další prostředky na asistenční službu pro sedm klientů z domova pod hradem Žampach i díky spolupráci s hudební školou Píšťalička.

 

Při červnové Knoflíkiádě byla předána řediteli domova panu L.Gratzovi částka 32 719 korun,z toho rovných 700 Kč přispěla soukromá hudební škola Píšťalička z Dlouhé Třebové, 13. srpna při Country odpoledni bylo předáno zástupci domova přes šest tisíc.Celkem se tedy do konce srpna pro domov podařilo získat částku 38 945 korun. Od té doby se mi podařilo prodejem drátovaných výrobků a od zákazníků při prodeji výrobků chráněné dílny Ponny Dekor získat dalších více než 5 000 korun. 

Tentokrát mě napadlo, že aby se tato částka ještě navýšila, nechám udělat pohlednice s motivem sedmi obrázků, které jejich nadaný autor Tomáš Rybička maluje hlavou, protože jinak nemůže. Pohlednice se právě nyní připravují a čeká se ještě, až Tomáš dokončí poslední obrázek se zimním motivem, aby se mohly vytisknout. Bude možno si je potom zakoupit na různých místech v Lanškrouně i České Třebové a v okolí, buď jednotlivě nebo jako soubor. Výtěžek z jejich prodeje dostane opět všech sedm klientů z domova v Žampachu na asistenční službu.

 

To však rozhodně ještě není všechno, protože jsme s paní učitelkou Terezou Červinkovou a dětmi ze soukromé hudební školy Píšťalička v Dlouhé Třebové vymysleli ještě další způsob,jak by se mohly získávat další prostředky na asistenční službu pro klienty ze Žampachu.

Paní učitelka o tom, jak nápad vznikl napsala následující řádky:

 

Nejprve vznikla má potřeba vymyslet pro žáčky nějaké podzimní vystoupení.

A protože se nám z minulého školního roku myšlenka, na byť malou pomoc potřebným, zalíbila, rozhodli jsme se pro akci, jejíž výtěžek by byl věnován opět Domovu pod hradem Žampach. 

Protože bylo třeba vymyslet akci, kde by kromě vystupování dětí byla také zajištěna zábava prostřednictvím mluveného slova a podobně, byl nápad s  dražbou ideální. Vyřešit otázku, co budeme dražit, bylo již zcela jednoduché – ve spojení s dětmi a po naší rozmluvě padla volba na všemi oblíbené plyšáky a vyvěsili jsme výzvu ke sbírce plyšáků.

A jsme úspěšní – již máme celou armádu plyšáků – cca 350 všech možný medvědů a dalších plyšáčků. Samotná dražba se uskutečnila ve středu 19. 10. 2011 v 16.00 v sále hospody Na Rychtě v Dlouhé Třebové. Pan hostinský – pan Morkes nám vychází vždy vstříc a i pro tuto akci nám sál (krásný divadelní sál i s pódiem a oponou) propůjčil zdarma. 

Program byl pestrý – kromě sborečku (pod vedením paní učitelky Marie Bartošové) a hudebně – dramatických souborů Hudrovníci (vedoucí Tereza Červinková) a Hudříci vystoupil i hudební soubor Barbušáci z Domova pod Hradem Žampach. Všem za podporu srdečně děkuji. Tereza Červinková

 

Na předchozí řádky bych chtěla navázat výzvou pro všechny kteří by chtěli pomoci získat prostředky pro sedm klientů ze Žampachu, Tomáše,dva Jaroslavy,Roma­na,Janičku,Ji­řího a Marka,kteří se bez asistenční služby prostě neobejdou, učitele i děti ve školách,školkách a dalších zařízeních aby se k akci „plyšáková dražba“ přidali. Může to být součást třeba vánoční besídky nebo jiné akce a výtěžek poslán přímo na účet domova v Žampachu, který je uveden na stránkách domova www.uspza.cz. Prosím případné následovníky hudební školy Píšťalička aby pokud se do této akce zapojí, aby se mi ozvali na tel: 776 642 277, nebo na můj

e mail:kastelankazam@seznam.cz, nebo alespoň přímo do domova v Žampachu,

chtěli bychom vědět, která zařízení pro děti se ještě přidají a pomohou tak potřebným.

Každá organizace, kde se ještě letos uskuteční plyšáková dražba a výtěžek bude věnován domovu v Žampachu, vklad na účet domova by měl být pod názvem „plyšáci“,aby se odlišil od ostatních příspěvků a oznámí mi to dostane kromě drobného dárečku také soubor pohlednic od Tomáše.

 

 

Protože i v domově pod hradem Žampach proběhne ještě dražba, kromě jiného i předmětů, které se získaly při akcích na Zámečku, je možnost do domova poslat i plyšáky, samozřejmě pouze pěkné a čisté, a tím každý kdo chce pomoci může přispět k získání dalších prostředků pro jejich klienty na asistenční službu, na obal stačí uvést heslo„plyšáci“.Je také možno posílat i knoflíky, které se také ještě stále sbírají na adresu:

Krasava Šerkopová P.O.Box 104 563 01 Lanškroun.

 

Jak dopadla akce i to,že  se při plyšákové dražbě získala krásná částka 3 770 Kč si můžete přečíst na vyfocených stránkách pátečního Orlického deníku v příloze.

 

                                                  

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Krasava Šerkopová
22. 10. 2011 4:05

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.