Hradozámecká noc byla opravdu „Tajemná“

 

Zámeček se této akce Památkového ústavu účastnil už pošesté, ale ještě nikdy nebylo rosvíceno ve věži a sklepení i venku tolik svíček. S mladými pomocníky jsme rozmístili a před začátkem zapálili celkem 600 svíček. Ze 180 byl vytvořen před věží velký knoflík z červených svíček s číslem 10 z bílých, jako symbol letošního desátého výročí od zahájení provozu zámku. Ve sklepení bylo rozmístěno 275 bílých svíček a ostatní byly ve věži,tentokrát červené. Ve vysokých sálech toto osvětlení vytvářelo opravdu tajemnou atmosferu. Ve sklepení návštěvníci procházeli svíčkami lemovanými pěšinkami při ztlumeném osvětlení, svíčky osvětlovaly i zámecký „poklad“ hlídaný skřítky a po prohlídce všichni říkali, že to opravdu stálo za to. Musím poděkovat fotografům Zdeně a Vladimírovi, že opět přišli  s aparáty,na jejich i několik mých fotek se můžete podívat, i když při tom tajemném osvětlení se dobře nefotilo, přeci je vidět jak to kolem i uvnitř Zámečku všechno bylo, fotky ze sklepení jsou zajímavé.

Musím zde poděkovat českému výrobci a dodavateli svíček na tuto akci f.Svíčky Eli s.r.o., která dodala většinu svíček i přes objednávku na poslední chvíli a potíže při cestě. Těším se na další spolupráci s touto firmou, která v Šumperku vyrábí i krásné dekorační svíčky a doufám,že mi bude dodávat i svíčky k mé drátenické výrobě.

Celým večerem provázela svými Country písničkami kapela Půlitr, při známých melodiích si zazpívali i návštěvníci. Občerstvení zajistila kavárna, Cocktail bar bohužel pro onemocnění provozovatele nepřijel, ale i tak bylo občerstvení pro všechny dost.V podvečer se pod věží mezi návštěvníky procházely čtyři čarodějnice a ve 21 hod se už tradičně objevila v okně 1.patra Bílá paní,která pak sešla mezi nás a děti se s ní mohly vyfotit.

Při této akci se registrují platící návštěvníci od 6 let, kterých přišlo 275 a k nim se připočítalo ještě těch 48 menších dětí,které na akci byly,protože se počítají i na ostatních památkách,takže celkový registrovaný počet návštěvníků je 323. Kolikátý se Zámeček umístí mezi ostatními památkami bude zveřejněno až to bude známo.

Těch deset let na Zámečku bylo hodně zajímavých i náročných a mě těší, že se mi podařilo provoz i v těch drsných podmínkách udržet a prohlídku zájemcům,kterých už  přišlo kolem 26 000 umožnit, i když to lehké není. Jsem ráda, že se v rámci charitní akce Knoflíkiády spousta dětí i dospělých  pobavila při tvorbě z knoflíků, vznikly České rekordy i rekord světový a originální výrobky z knoflíků a knoflíkový návlek, a tím i ojedinělá výstavní expozice.Přitom se podařilo získat pro děti i dospělé se zdravotním handicapem něco přes 500 000 Kč na jejich potřeby a to je pěkný příspěvek.

Na závěr bych ráda poděkovala všem kteří se během těch let našli a na Zámečku i při akcích pomáhají a jsem jim za podporu velice vděčná. Také všem sponzorům kteří Zámeček a akce podporují patří velké poděkování, při této akci zejména obci Rudoltice, f. Omega tech,MTA group, klempířství Man, f. Vapi , f.Albi a všem dalším.

Samozřejmě děkuji také Bílé paní , čarodějnicím i členům kapely Půlitr kteří pomohli zajistit pohodu při této pěkné akci.

Od konce prázdnin bude možná prohlídka Zámečku pouze po domluvě, připravuji drátenické výrobky na tři výstavy a ještě letos se účastním čtyřdenního veletrhu uměleckých výtvarných a dekoračních předmětů v Praze v rámci Art Salonu, na který se musím připravovat už nyní. Při chladnějším počasí také nemohu být už  na Zámečku, přesto je i dál prohlídka po domluvě nebo na zavolání pokud nebudu pryč  možná i dál..

Krasava Šerkopová
29. 8. 2017 7:02

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.