Hradozámecká noc 31.8.2013

Letos bude na Zámečku ,osvětleném více než 200 svíčkami rušněji než vloni.

Zahájení bude v 19.30 při kterém budu informovat návštěvníky o všem, co se v letošním roce na Zámečku dělo a co se podařilo dosáhnout a dozvědí se i zajímavé novinky z minulosti.

Po tom si všichni vyslechneme první vystoupení členů chrámového sboru kostela sv.Václava z Lanškrouna a tím začne i první prohlídka věže i sklepení při osvětlení svíčkami. Do věže půjdou účastníci pouze na vlastní nebezpečí a každý si musí dávat na točitém schodišti pozor.

Pro děti do 15 let nebude vstup do věže z bezpečnostních důvodů možný vůbec,do sklepení pouze v doprovodu dospělých.

V prvním patře budou mít pro všechny členové šermířské skupiny Dragers z Olomouce,kteří proivází celým večerem připraveny ukázky jak se dříve mohlo na Zámečku bydlet.Druhé patro přístupné nebude a v třetím patře si budou moci návštěvníci zapíchnout jiný než obvykle špendlík do návštěví mapy,bude pak vidět odkud návštěvníci na noční prohlídku přijeli.

Šermíři budou i ve sklepení, kde si návštěvníci kromě tradičních instalací budou moci prohlédnout i nově vystavené maximální fotografie neobvyklých mlžných obrazců, které jsou přímo v místnosti,kde byly před časem vyfoceny.

Chrámový sbor vystoupí i ve 21 hodin a návštěvníci si kromě první společné prohlídky budou procházet Zámeček sami. Ve 22 hod pokud nebude pršet by měla šermířská skupina vystoupit s ohnivou podívanou.

Prohlídka bude možná do 24 hodin, občerstvení je zajištěno i v případě nepříznivého počasí.

Vstupné je 30Kč nejméně,od této částky dobrovolné, aby se zaplatily náklady.I když obce Rudoltice a město Lanškroun pooskytly finanční příspěvek,za který jim děkuji, stačit to nebude, proto je určeno vstupné.

Svíčky na osvětlení celého Zámečku už podruhé poskytla chráněná dílna vedená Janou Kristenovou z Líbivé, velice děkuji.

Těším se na všechny zájemce o tuto netradiční a poutavou prohlídku při svíčkách a doufám, že nám všem i počasí bude přát.Letošní nelehká sezona skončí o půlnoci v sobotu, prohlídky budou možné i dál po telefonické domluvě na č.776 642 277 nejméně však pro 4 osoby.

Krasava Šerkopová
26. 8. 2013 3:18

Komentáře

Jeden komentář

  1. Anonym

    Už se těším

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.