Fotka ze Zámečku se umístila na pěkném 3.místě v soutěži fotografů Pardubického kraje

Posledního srpna byla ráno tak krásná mlha že mi to nedalo, a rychle jsem vyběhla před 6 hodinou do kopce a ještě všech 140 schodů do věže, a vylezla až nahoru do krovů abych mohla z výšky vyfotit jak bude vycházet slunce.Podařilo se tenkrát několik pěkných obrázků a jeden jsem také poslala s dalšími do soutěže vyhlášené Destinační společností Východní Čechy s názvem „Podívejte se na pardubický kraj Vaším objektivem“ o které jsem se dočetla v Lanškrounských listech.

Protože to bylo v době, kdy vrcholily přípravy na Mystickou noc, pozapoměla jsem na to a tak jsem byla velmi překvapená, když mi přišla zpráva, že se moje fotka umístila mezi 15 nejlepšími a že mám přijet 5.10. do Pardubického Klubu 29 na slavnostní předávání cen. Výlet do Pardubic byl za krásného počasí příjemný, v Klubu 29 už bylo připravené pohoštění a po zahájení členem rady Pardubického kraje a několika slovech na úvod od zástupce partnera soutěže Českého Rozhlasu Pardubice a zástupce pořadetele soutěže Destinační společnosti Východní Čechy začalo vyhlašování vítězných snímků od 15 místa.Soutěže se účastnilo 45 autorů, amatérských i profesionálních fotografů a komise vybírala 15 vítězných snímků celkem ze 450 obrázků zaslaných do soutěže.

Moje překvapení bylo čím dál větší, když pořád nebyla na řadě moje fotografie, myslela jsem že v takové konkurenci jistě bude některá moje fotka na některém z posledních míst. Nakonec jsem nemohla uvěřit, že se můj snímek s názvem- po sklizni ,ranní mlha nad krajinou-umístil na krásném 3 místě.Když jsem snímky posílala ani ve snu by mě nenapadlo že by některý mohl být až takto ohodnocen, o to větší radost z toho nyní mám. Byl to pro mě zase nový zajímavý zážitek a velká vzpruha do dalšího fotografování krásných a zajímavých míst v našem okolí.

Když bylo vyhodnocení skončeno a ceny rozdány, mohli jsme si konečně prohlédnout všechny oceněné snímky. Zároveň začala putovní výstava oceněných fotografií, které budou postupně představeny v 11 městech Pardubického kraje, jak si můžete přečíst níže kdy a kde bude letos možno si je prohlédnout.

Podařilo se mi domluvit se zástupcem Destinační společnosti že příští rok budou vítězné fotografie vystaveny na Zámečku! Návštěvníci tak budou mít možnost si prohlédnout i krásy Pardubického kraje jak byly zachyceny různými autory snímků. Pravděpodobně bude při této příležitosti i nějaký doprovodný program, nebo i soutěž, která by byla včas vyhlášena zde i na dalších informačních místech.

Oceněných 15 fotografií bude putovat postuponě po 11 místech:

Pardubice 5.10–11.10.2009 Klub 29

Chrudim 12.10–18.10.2009 In­formační centrum

Hlinsko 19.10.-25.10.2009 Plavecký bazén

Heřmanův Městec 26.10–1.11.2009 Infor­mační centrum

Svitavy 2.11.-8.11.2009 Kulturní centrum Fabrika

Moravská Třebová 9.11.-15.11.2009 Městský úřad

Ústí nad Orlicí 16.11.-22.11.2009 Červený kříž

Litomyšl 23.11–29.11.2009 Zámecké informační centrum

Vysoké Mýto 30.11.-6.12.2009 VOŠ a SŠ stavební

Skuteč 7.12.-13.12.2009 Muzeum obuvi a kamene

Holice 14.12.-20.12.2009 Kulturní dům

Další informace budou na info@vychodni-cechy.info, na těchto stránkách bude také možno hlasovat pro celkově vítězný snímek a bude možno si tam všech 15 obrázků prohlédnout.

Krasava Šerkopová
6. 10. 2009 14:51

Fotogalerie

Komentáře

2 komentářů

  1. Michaela Vetišková

    GRATULUJI!

  2. BAŽIŇÁK

    Sávo, už dávno vím, že jsi výborná fotografka a nepotřebuješ k tomu kdovíjak drahý aparát. To jen „svět“ tě teď objevuje. Ty máš v sobě ten cit a schopnost vidět věci, které jiným unikají.To umí málokdo, zámečtí majitelé mohou být pyšni na svoji kastelánku, která pro ZÁMEČEK dýchá a svým entuziasmem dokáže z mála,udělat pro dobrou věc velké věci.Možná vaše pohnuté osudy -Tvůj a Zámečku- jsou si v něčem podobné. On i ty znovu začínáte žít.Přeji ti aby ti tvá práce a zároveň koníček přinášeli jen samou radost. Samozřejmě se těším i na změny k lepšímu na tom mystickém kopci a zároveň na tvé krásné fotky , které by si už zasloužily samostatnou výstavu , nejdřív třeba na zámku v bývalé konírně.Ale to už je výzva pro kulturní centrum Lanškroun.Nikdo netuší, že při svém zdravotním handicapu jsi schopna vylézt pro krásný snímek do vikýře střechy Zámečku, kam by se neodvážil i kdejaký chlap, vlézt i do rogala ač sama neumíš létat. Čekám, kdy se od tebe objeví fotky z pod vody, nebo z kosmu.Ale to necháme jiným, těm kteří na to mají hlavně finančně. Nám naprosto stačí zachycená příroda vnímavým okem, ale nejen příroda i zachycené momenty doby hlavně našeho blízkého okolí. Za to ti ještě jednou velký dík. BÁŽA

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.