Do aukce věnoval velkorysý dar zpěvák KAREL GOTT

 

2.6.,dva dny před akcí jsem měla brzy ráno velmi zajímavý telefonní rozhovor s manažerkou p. Gotta,v kterém mi jako odpověď na můj předchozí dotaz sdělila, že se mistr rozhodl jednu z reprodukcí omezené serie svých obrazů věnovat do aukce na Knoflíkiádu. A že reprodukci, která cestovala až přes Plzeň má u sebe a ptala se,jak se dopraví na Zámeček. Protože je těsně před akcí,nešlo to udělat jinak,než že jsme se domluvily a pro obraz jsem zajela do Prahy. Nejdříve jsem však šla na Zámeček ukázat kam mají postavit dovezené podium a potom jsem se vydala vlakem pro obraz,který jsem díky velké ochotě p.manažerky mohla převzít na Hlavním nádraží a hned jsem s ním stihla vlak nazpět. Cestou zpět jsem se zastavila v redakci Orlického deníku, kde byl obraz rozbalen  a vyfocen do pátečního vydání, a kde jsem si jej poprvé mohla prohlédnout.Moc se mi líbí, tím víc,že mistr věnoval obraz o Praze, kde jsem se narodila a žila dost dlouho.

 

Reprodukce se jmenuje PRAHA V BÍLÉM, je podle olejomalby namalované v r. 2001 v Praze. Rozměry jsou 80×57,5 cm, na zadní straně je certifikát autorství.

Obraz je i v galerii na stránkách www.karelgott.tv.

V aukci bude vyvolávací cena této reprodukce 20 000 Kč, doufám,že se prodá za co největší částku,která by byla krásným příspěvkem klientům domova pod hradem Žampach na asistenční službu. Jsem za tento nádherný dar p.Gottovi velice vděčná, o to více, že by mě ani nenapadlo,že by věnoval tak cenný dar na akci,o které jistě před tím nikdy neslyšel.

Je to úžasné,jinak to nazvat neumím a mám z tohoto nádherného daru opravdu velikou radost.

Je to také důkaz,že dělám něco,co má smysl a velké povzbuzení do další práce a snahy pomoci těm, kteří to potřebují.

 

V aukci budou i další zajímavé předměty, modelka z Prahy Romana Pavelková,která připravuje s místními děvčaty a další patronkou Janou Černovskou pro diváky velmi zajímavou modní přehlídku věnuje do aukce značkové hodinky, herec Martin Dejdar podepsal svůj obrázek ve dřevě vyrobený chráněnou dílnou Ponny –Dekor, Dáda Patrasová také a ještě věnovala velkou plyšovou žížalu Jůlinku,která hraje 5 písniček a CD se svými skladbami.

Každý bude mít možnost si v aukci vybrat o co bude dražit,bude tam dost různých výrobků a dalších předmětů.Abych také přispěla něčím zajímavým,dám do aukce jako v předchozích případech i letos vlastnoruční výrobky,tentokrát to budou dva drátované předměty, dvojvejce,za které jsem získala v soutěži o o nejkrásnější vajíčko Lanškrouna druhé místo a vyrobila jsem ještě jedno vejce které by se dalo nazvat tři v jednom. Jsem moc zvědavá, za kolik se nakonec vydraží,doufám že za pěkné částky,daly mi opravdu hodně práce, každé jsem dělala týden, dvojvejce je z 76 metrů drátu, na výrobu druhého vejce jsem použila přes 100 metrů drátu, bude to u každého výrobku uvedeno.

 

Aukce bude tentokrát provedena písemnou formou od zahájení akce. U všech v altánu vystavených předmětů v aukci bude tabulka, na kterou každý bude moci napsat své jméno a částku,kterou by za předmět přihodil nad základní vyhlašovací cenu,která tam bude uvedena.

Během akce má každý možnost se podívat,jestli je o předmět,který by chtěl vydražit zájem a přihazovat na něj,opět písemně. Při vyhlášení výsledků bude uvedena poslední nabídnutá částka a návštěvníci dostanou naposled možnost přihodit. V případě,že už nikdo na předmět nepřihodí,zůstává poslednímu,kdo bude mít napsanou nejvyšší částku.

Bude možnost se domluvit se mnou nebo přes moderátora Jirku Hurycha v případě,že by někdo měl zájem o některý z předmětů,ale musel z akce odejít dříve a nemohl čekat na vyhlášení,bude možnost některý z předmětů vyhlásit předčasně během akce.

Bude to umožněno ale pouze ve vyjímečném a odůvodněném případě,narušovalo by to plynulost programu.

 

Bohužel právě jsem se dozvěděla, že onemocněl patron herec Jiří Krytinář a nebude moci na Knoflíkiádu přijet, má zánět a bere antibiotika. To bude zklamání pro všechny,kteří se na něj těšili včetně mě, můžeme mu jen přát, aby se brzy uzdravil.

Zkusila jsem takhle na poslední chvíli sehnat velmi zajímavou náhradu, ale je malá šance,že by se to povedlo.Sedmý patron bude tak do poslední chvíle tajemstvím,/i pro m­ě/.

 

Zítra zvu všechny kteří se chtějí pobavit,poslechnout si pěknou country hudbu nebo si zasoutěžit na KNOFLÍKIÁDU.

Krasava Šerkopová
3. 6. 2011 6:06

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.