Děti už navlékly spoustu knoflíků

Děti z okolí i vzdálenějších míst začaly posílat a přinášet navlečené knoflíky, už se jich sešla dlouhá šňůra.

Knoflíkový návlek už měří celkem 97,34 metrů a je na něm navlečeno 3145  knoflíků.  Z toho děti z tábora školy anglického jazyka Holmes English navlékly za  zhruba 8 dní na 64,51 metrů 2648 knoflíků, což je opravdu úctyhodný výkon. Jsem opravdu zvědavá, jestli to nějaká skupinka dětí překoná a už se těším, kdo pošle další návlek a překoná se tak prvních 100 metrů knoflíkové šňůry.Hlavně je nutné při navlékání a na poslání namotávat hotový návlek na tvrdý papír, nebo roli od látek a pod, a jednotlivé vrstvy oddělit, třeba potravinářskou folií, nebo novinami, jen aby se části návleku nezamotávaly do sebe, je s jejich rozmotáváním pak velká práce, někdy je nutno návlek přestřihávat a navazovat, protože ani nejde  rozmotat.

Komu by přebývaly knoflíky, může je poslat i nenavlečené, větší knoflíky děti navléknou a menší se také všechny využijí, na hry, výrobu různých předmětů z knoflíků a drátu při akcích, do zámeckého pokladu a zbytek dostanou ty dvě speciální školy na výrobu koláží a dalších věcí s dětmi. Je dobře, že se do navlékání zapojuje stále více dětí,knoflíky budou navlékat i lanškrounské mažoretky, které na Knoflíkiádě také vystoupí, nejen venku, ale i v zámeckých sklepeních se speciální sestavou a svítícími hůlkami, také ve sklepení bude ohnivá show.

Dalším patronem Knoflíkiády se stal skvělý písničkář Jirka Hurych, který vystoupí v dopolední části programu. Přibylo ještě taneční vystoupení, jakmile bude program připraven, bude na těchto stránkách také zveřejněn.

Na stránkách TV OIK na této adrese si každý může prohlédnout videozáznam z vyhlášení pokusu o rekord 10.7. na Zámečku, který  tato regionální televize natočila a na Knoflíkiádě také pravděpodobně ne­bude chybět.

tv OIK.:http://www.oik.cz/search.php?…

S mikrofonem by také měl přijet i reportér Českého rozhlasu Pardubice, který o průběhu příprav veřejnost rovněž informuje.

Už se blíží Šermířský den, můžeme jen doufat, že bude přát počasí, a nebude tak velké vedro, ani pršet, děti z okolí se už prý těší na šermířské hry, jak mi nedavno říkaly, hlavně prý na házení do terče i na další.

Další sobotu, 31.7. bude už druhý ročník rockového festivalu Iron Fest, tak se návštěvníci ani provozovatelé na Zámečku opravdu nenudí. Srdečně zvu všechny, kteří se připravovaného zábavného program budou chtít účastnit a tím naše úsilí podpoří, pobaví se a děti se o prázdninách vydovádí. kastelánka Krasava

Krasava Šerkopová
14. 7. 2010 6:14

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.