Děti už navlékly spoustu knoflíků

Kromě dalších akcí, jako je za týden Šermířský den a 31.7. druhý ročník rockového festivalu Iron Fest i dalších se průběžně připravuje celodenní charitativní zá­bavná akce s pokusem o rekord Knoflíkiáda.

Do dnešního dne už děti navlékly a poslaly nebo dopravily na Zámeček přes 100 metrů navlečených knoflíků, přesně 103,30 m, na návleku je 3 383 knoflíků a váží přibližně 8 kg. 

Navlékat mohou všechny děti, které tím také pomohou svým méně zdravým kamarádům ze speciálních škol v Ústí nad Orlicí a Lanškrouně, některé se třeba z různých důvodů doma nudí, nebo jsou  upoutané na lůžko a nemají co dělat, nebo děti na táborech, soutěžit o největší počet navlečených knoflíků mohou jednotlivci i družstva nebo skupiny dětí.

 

Jsou tři soutěže a v každé budou pěknými cenami oceněna první tři místa.

Přítomní vítězové budou navíc při akci oblečeni bublinářem do velké bubliny a vyfotografováni na památku.

 

1/ o návlek s nejvíce knoflíky, soutěž pro jednotlivce i kolektivy

2/kdo přijde na akci v oblečení pošitém co nejvíce knoflíky

3/kdo přijde  na akci v pokrývce hlavy pošité co největším počtem knoflíků

 

První dětský tábor, s výukou angličtiny Holmes English dokázal za 8 dní navléknout přes 60 metrů knoflíkového návleku, tím nasadily děti hodně vysokou laťku všem ostatním družstvům a uvidíme, jestli tento výkon někdo dokáže překonat.

Jen připomínám,že děti mohou navlékat na provázek knoflíky velké jako dvoukoruna a větší, naplocho, skrz dirky,namotat na tvrdý papír, aby se návlek nezamotal do sebe, označit cedulkou s jménem, věkem a  adresou pro zaslání případné výhry a posílat na adresu: kastelánka Nový zámek 159  561 25 Rudoltice, heslo Knoflíkiáda.

Děti z okolí mohou návleky donést na Zámeček nebo je nechat v Lanškrounském infocentru /které je přestěhované vedle spořitelny/.

Je třeba odeslat návleky s předstihem tak, aby přišly nejpozději do 20.8. 

 

Doufám, že se návlek bude stále prodlužovat a jsem moc zvědavá, jak bude nakonec dlouhý, až ho bude při akci za přítomnosti televizní kamery kontrolovat komisař agentury Dobrý den a děkuji všem dětem, které knoflíky navlékají i všem, kteří mi s přípravou této akce pomáhají.

 

                                                  ­kastelánka Krasava

 

Krasava Šerkopová
17. 7. 2010 7:15

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.