Co uvidí při prohlídce návštěvníci Zámečku

Nyní si na Zámečku návštěvníci mohou kromě točeného piva pochutnat i na nanuku či kornoutu, a dalších drobných dobrotách, hlavně v letních horkých dnech je to příjemné osvěžení. Na prohlídku zámecké věže i rozsáhlých sklepení,kde se podařila opravit jedna ze závad v elektroinstalaci a tak nyní už zase většina osvětlení funguje přicházejí návštěvníci z okolí i vzdálených míst. Podle zápisů v návštěvní knize se jim prohlídka většinou líbí, to mě samozřejmě těší.

Prohlídky začínají v každou celou hodinu ST 14.00–18.00 a v SO, NE SV 10.00 – 18.00, nejdříve si návštěvníci mohou prohlédnout kavárnu v přízemí, kde jim řeknu o této místnosti ty nejzajímavější údaje. Potom jdeme do prvního patra, kde je možnost posadit se a kde návštěvníky seznámím s údaji o výstavbě a dalších pohnutých osudech tohoto kdysi nádherného a výstavného zámku. Mohou si prohlédnout historické dokumenty a různé výstavky, třeba výstavku o drátenickém řemesle, fotodokumentaci o zámku. Uvidí také asi nejvíce knoflíků kolik jich kdy viděli a další knoflíkové výrobky, třeba kočárek,na ktewrý děti z DD Znojmo nalepily neuvěřitelných 19 700 košilových knoflíků.

V druhém patře je kromě dalších obrázků z historie také putovní fotografická výs­tava „Podívej se na Pardubický kraj svým objektivem“ zapůjčená desinační společností Východní čechy. Jsou zde umístěny další fotografie z minulosti a postupu oprav.

V třetím patře si návštěvníci mohou kromě pěkného výhledu do celého okolí prohlédnout výstavku dětských prací, obrázků i modelů zámecké věže i historie zámku, jsou tu také zajímavé šaty „pro zámeckou paní“.Každý návštěvník si také může zapíchnout svůj špendlík do mapy na místo odkud se na Zámeček přijel podívat.

Po sejití 139 schodů jsou návštěvníci ve sklepení, kde si mohou prohlédnout výstavu maximální fotografie tradičně zde umístěnou členy fotoklubu Lanškroun,letos na téma „světlo a voda“. Nyní je ve sklepení teplota mezi 9–10 stupňů,doporučuji s sebou alespoň pro děti oblečení. Každý si při prohlídce skleepní může hodit pro štěstí korálek do zámeckého pokladu hlídaného hodnými zámeckými skřítky Malvínkem a Barvínkem. Po procházce ve sklepení se každý rád zase vrátí nahoru, je možnost zakoupit si pohlednice,tu­ristické známky a vizitky a další suvenýry u pokladny, kde už většinou čekají další návštěvníci na prohlídku.

Všechny,které zajímá historie srdečně zvu a ráda po Zámečku provedu

Krasava Šerkopová
15. 7. 2011 3:21

Fotogalerie

Napište komentář

Můžete použít Texy! formátování.